جستجو
آرشیو

خوب شد بودجه فرهنگی کم شد وگرنه می‌رسید به سوگلی‌های احمدی‌‌نژاد!

صادق کوشکی در گفتگو با تهران پرس در خصوص مطالبه فرهنگ ییش از دولت آینده اظهار داشت: دولت آینده باید به این نکته توجه داشته باشد که انقلابی که در کشور ما سال ۵۷ صورت گرفت برای آب و نان نبود بلکه براساس باورهای دینی بود و یک انقلاب اعتقادی بود.

وی افزود: در دولت آینده بهتر است که خود اجتهادی صورت نگیرد و دولتمردان اجازه دهند در امور فرهنگی و دینی کارشناسان نظر دهند. کارشناسانی که می توانند در امور دینی نظر دهند تنها مراجع و رهبر انقلاب هستند اما در این دولت بعضی ها خود را مجتهد می دانستند!

این کارشناس مسائل فرهنگی گفت: همان طورکه در قرآن کریم هم آمده است اگر احکام الهی اجرا شود و فرهنگ دینی در کشور حکمفرما شود خداوند درهای روزی و رحمتش را به روی مردم باز خواهد کرد و در واقع مشکلات اقتصادی هم حل خواهد شد.دولت های قبلی که اولویت هایشان را مسائل اقتصادی قرار دادند مگر چه کاری توانستند انجام دهند؟

وی در مورد کاهش بودجه فرهنگی کشور نسبت به سال گذشته عنوان کرد: با این رفتار فرهنگی که دولت دارد همان بهتر که بودجه فرهنگی کاهش پیدا کند. بودجه ای که صرف ساختن فیلم لاله شود و یا بودجه ای که به حمایت از فیلم برف روی کاج ها بپردازد همان بهتر که کم شود! بودجه ای که صرف مجلات زرد شود و یا صرف اجرای کنسرت های ضد دینی شود همان بهتر که کاهش یاید.کدام رفتار وزارت ارشاد در این مدت دینی بوده است؟

کوشکی در پایان اضافه کرد: آقای احمدی نژاد که خود را مجتهد می دانست و برداشتی هم که از اسلام داشت با برداشت رهبری و امام متفاوت بود و هرچه بودجه فرهنگی می آمد می رفت به حیاط خلوت دولت در  سازمان میراث فرهنگی که سوگلی های دولت در آنجا بودند. با این وضع همان بهتر در این دولت به فرهنگ بودجه ندهند.

یک پاسخ به “خوب شد بودجه فرهنگی کم شد وگرنه می‌رسید به سوگلی‌های احمدی‌‌نژاد!”

 • ارا:

  با سلام خدمت جناب دکتر
  سوالی که من دارم این است که ایا پیامبر و امام علی در ان دورانی که حکومت مسلمین را به دست داشتند برای معاش مردم برنامه نداشتند؟ چرا تنها به بخشی از قران اشاره می کنید و می گویید”اگر احکام الهی اجرا شود و فرهنگ دینی در کشور حکمفرما شود خداوند درهای روزی و رحمتش را به روی مردم باز خواهد کرد” این صحیح است اما همه مطلب نیست.
  بخش زیادی از قوانین اسلام احکام اجتماعی است؛ همان که امام خمینی برای زنده کردنش قیام کرد. احکام قضا و مبادلات و سایر قوانین باید طبق دستور اسلام اجرا شود نه فقط بحث فرهنگی
  پس اگر رئیس جمهوری فرهنگ را اولویت داد تنها به بخشی از مسئله پرداخته و به نظر نمی اد پیرو کارهای او درهای اسمان روی ما گشوده شود

  لطفا پاسخ بنده را بدهید
  یاعلی مدد

یک نظر بگذارید