جستجو
آرشیو

نگرانی بابت برگزاری باشکوه انتخابات نداریم/ مردم موقعیت‌ها را به خوبی درک می‌کنند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدصادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران، با اشاره به اینکه تجربیات سه دهه اخیر نشان داده است که مردم ما، زمان‌شناس هستند و موقعیت‌ها را به خوبی درک می‌کنند، گفت: نگرانی چندانی از بابت برگزاری باشکوه انتخابات نداریم و این بار هم مردم، اهمیت زمان را درک خواهند کرد و حضور باشکوهی را در عرصه انتخابات خواهند داشت.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: اگر قرار است حماسه‌ای اتفاق بیافتد فقط در کمیت خلاصه نمی‌شود و مهمتر از بحث کمیت و حضور مردم در انتخابات، کیفیت حضور مردم است؛ علاوه بر دستاوردهایی که از حضور پرتعداد مردم به دست می‌آید باید نتیجه‌ای که از صندوق‌های رأی خارج می‌شود نیز با کیفیت باشد.

وی خاطر نشان کرد: برای افزایش کیفیت انتخابات و اینکه نتیجه‌گیری از آن مطلوبتر باشد، باید فضای انتخابات را به سمت آگاهی و عقلانیت ببریم.

کوشکی افزود: اگر فضای عقلانیت، شعور و آگاهی انتخاباتی بر فضای جامعه حاکم شود، علاوه بر اینکه از کمیت شرکت‌کنندگان به نفع نظام بهره‌برداری می‌شود، کیفیت شرکت کنندگان نیز امتیازی بسیار مهم محسوب خواهد شد که موجب پیشبرد معادلات نظام است.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: در انتخابات امسال باید بیش از گذشته تلاش کنیم تا سطح عقلانیت‌محوری را در جامعه افزایش دهیم و کاری کنیم که جامعه با بیشترین حد ممکن از عقلانیت و آگاهی در انتخابات شرکت کنند، و کاندیدای مطلوب خویش را گزینش کند.

وی با اشاره به اینکه مشکلات اقتصادی به مردم فشار آورده است، تصریح کرد: مردم ما هیچ وقت ناامید نمی شوند، زیرا همین فضا را در انتخابات مجلس نهم نیز داشتیم ولی در آنجا، مردم ثابت کردند که موقعیت‌شناس هستند و حضور خیلی خوبی را شاهد بودیم.

کوشکی در پایان خاطر نشان کرد: اگر فضای کلی جامعه و فضای تبلیغاتی به سمت آگاهی و نگرش توأم با عقلانیت پیش رود، هیچ نگرانی نخواهیم داشت.

یک نظر بگذارید