جستجو
آرشیو

حزب‌الله لبنان جلوی سوء استفاده رژیم صهیونیستی از بحران سوریه را خواهد گرفت

یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: سخنان اخیر دبیر کل حزب الله لبنان نشان می دهد که این حزب جلوی سوء استفاده بیشتر رژیم صهیونیستی از بحران سوریه را خواهد گرفت.

حسن کوشکی، کارشناس مسائل خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) با اشاره به موضع‌گیری حزب‌الله لبنان در رابطه با وقایع سوریه خاطرنشان کرد: حزب الله لبنان و دبیرکل این حزب از ابتدای بحران سوریه تا امروز بر این امر تاکید داشتند که ادامه ناآرامی‌ها در این کشور بیش از همه به نفع رژیم صهیونیستی و به ضرر محور مقاومت است.

وی افزود: حزب‌الله لبنان بر این باور است که برای حل بحران سوریه باید به خواسته مردم این کشور توجه شود. همچنین این بحران باید به دست مردم سوریه و بدون دخالت قدرت‌های بیرونی حل و فصل شود. در غیر این صورت هیچ تصمیم‌گیری در این زمینه با موفقیت روبرو نخواهد شد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه سخنان سید حسن نصر الله در مورد سوریه را اتمام حجتی برای رژیم صهیونیستی دانست و گفت: در یک ماه گذشته بیش از پیش مشخص شد که رژیم صهیونیستی تا چه حد در آتش افزوزی های سوریه نقش داشته است و از آنجا که حزب الله لبنان خود را موظف می داند جلوی سوء استفاده های این رژیم را در سوریه بگیرد مواضع خود را شفاف تر و جدی تر از گذشته عنوان کرد تا اگر این رژیم خواست از بحران سوریه بیشتر سوء استفاده کند بداند که با او مقابله خواهد شد.

کوشکی در پایان تاکید کرد: حزب الله لبنان تمام تلاش خود را برای پیشگیری و ممانعت از سوء استفاده بیشتر رژیم صهیونیستی از بحران سوریه انجام می‌دهد و سخنان اخیر دبیر کل این حزب هم گویای همین امر است.

یک نظر بگذارید