جستجو
آرشیو

دانش افزایی استادان در زمینه های معرفتی و فرهنگی یک ضرورت قطعی است

دکتر کوشکی در گفتگویی با روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در خصوص ضرورت برگزاری طرح دانش افزایی استادان گفت: هیچ تردیدی در نفس برگزاری دوره های دانش افزایی در استادان نیست و معرفت افزایی و دانش افزایی استادان یک ضرورت قطعی است.

وی افزود: اساتید در هررشته و تخصصی که باشند چون استاد هستند و در دانشگاه هستند و با دانشجویان در ارتباط هستند باید علاوه بر تخصص شان، در زمینه های فرهنگی، دینی و تربیتی هم به کسب معارف لازم بپردازند.

دکتر کوشکی تاکید کرد: متاسفانه این معارف به صورت کلاسیک و آکادمیک به استادان ما آموزش داده نمی شود که برگزاری این طرح توانسته تا حدودی این خلاء را پر کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بزرگترین مشکل ما، اجرای این طرح در ماه مبارک رمضان است.

دکتر کوشکی هم چنین ابراز داشت: آموزش و شنیدن و بحث کردن در مورد موضوعات مطرح شده انرژی مضاعفی می خواهد؛ بخصوص اینکه مستمعین ما استادان برجسته دانشگاه هستند که این خود مستلزم تمرکز جدی روی مباحث مطرح شده است که ممکن است در اثر ضعف فیزیولوژیکی سبب ضعف، رخوت و سستی در مدرس و اساتید شود و بازدهی افراد را پایین بیاورد .

وی در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به همه این نکات اصل اجرای این طرح ضروری و بدیهی است و مخالفت با آن مخالفت با یک امر بدیهی است.

یک نظر بگذارید