جستجو
آرشیو

تمدن‌سازی در گرو ارتقای علوم انسانی است

به گزارش هویت ما ، دکتر محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،‌ با اشاره به تازه‌ترین تالیف خود درباره تمدن‌سازی گفت: عنوان این کتاب‌ «هویت الگو؛ درنگی بر هویت ایران امروز و الگوی اسلامی بومی تمدن‌سازی» است.

وی ادامه داد: در این کتاب سعی کرده‌ام درباره ضرورت و ویژگی‌های نقشه راه جمهوری اسلامی ایران قلم بزنم.

کوشکی درباره زمان انتشار این کتاب گفت:‌ قرار بود این کتاب برای ارایه در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در اردیبهشت گذشته برسد اما به علت مشکلات مربوط به کاغذ،‌ این اتفاق نیفتاد و این اثر تا اواخر شهریور ماه در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: در این کتاب مولفه‌های تمدن‌سازی مبتنی بر واقعیات هویت ایرانی اسلامی عنوان شده است. ضمن آن‌که اگر در جامعه‌ای هدف تمدن‌سازی باشد، باید به علوم انسانی توجهی ویژه شود. به همین دلیل، من هم در این کتاب این مولفه را به‌شکلی مبسوط بررسی کرده‌ام.

وی با بیان این‌که علوم انسانی زیربنای حرکت تمدنی این حرکت است و بدون داشتن علوم انسانی بومی تمدن‌سازی امکان‌پذیر نخواهد نبود،‌ گفت: در بخش‌هایی از این کتاب این بحث مطرح شده که اگر قرار است در جامعه‌ای تمدن‌سازی شود، باید نخستین گام توسط نخبگان برداشته شود، ‌چراکه آنان نقشی بی‌بدیل در ارایه هویتی فراگیر مبتنی بر علوم انسانی را ایفا می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به این‌که هرجامعه‌ای برای آن‌که بتواند به سوی سعادت حرکت کند، نیازمند نقشه راه است، اظهار کرد:‌ در این کتاب الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت توصیه و تشریح شده است. طی این بررسی هویت انسان ایرانی معاصر، ریشه‌های این هویت، ‌مولفه‌های تمدن‌سازی و دلایل پیدایش هویت انسان ایرانی معاصر تفسیر شده‌اند.

کوشکی در پایان گفت: این کتاب به‌زودی از سوی نشر معارف روانه بازار نشر می‌شود.

یک پاسخ به “تمدن‌سازی در گرو ارتقای علوم انسانی است”

 • دکتر مبین شهرانی:

  در پاسخ به مصاحبه توهین آمیزتان با هفته نامه جنوب
  جناب آقای دکتر کوشکی

  در صورتی که به علت عدم استفاده از خدمات بخش خصوصی دامپزشکی ضوابط مربوط به درمان چهارپا را آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم سری به وب سایت سازمان دامپزشکی کشور بزنید و ضوابط و قوانین مورد نظرتان را از آنجا دانلود بفرمائید و صد البته امیدوارم که این ضوابط مورد استفاده قرار گیرد.
  حرفه دامپزشکی و علوم وابسته به آن همانند علم سیاست بی قاعده و قانون نیست و یقینا اگر قصد مثال زدن در این مورد را هم دارید از حرفه شریف خودتان مثال بزنید
  با تشکر
  دکتر دامپزشک

یک نظر بگذارید