جستجو
آرشیو

آمریکایی‌ها برای ابراز حسن نیت‌شان باید تحریم‌ها را لغو کنند

محمدصادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، با اشاره به مواضع رییس جمهور کشورمان در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: مواضع آقای روحانی مواضع مورد تأیید نظام و مواضعی بود که مسئولین نظام در زمان‌های مختلف بیان کرده بودند.

وی افزود: تصمیمات کلان و راهبردی نظام در عرصه بالاتری از ریاست جمهوری تدوین می‌شود و رئیس‌جمهور نیز بیان کننده همین مواضع است.

کوشکی ادامه داد: طبیعتا لحن بیان مواضع شاید متفاوت باشد اما پافشاری بر روی مواضع جمهوری اسلامی بحثی است که از ابتدای انقلاب اسلامی بر آن تأکید داشته‌‌ایم و الان هم رئیس‌جمهور آنها را بیان کرد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به توانایی‌هایی هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران گفت: ما قرار نیست از آن بخش از توانایی‌های هسته‌ای که به آن دست یافته‌ایم عقب‌نشینی کنیم بلکه این دنیای استکبار است که باید مواضع خودش را تغییر دهد و حقیقتی به عنوان ایران هسته‌ای را قبول کند.

کوشکی تأکید کرد: آمریکایی‌ها برای اثبات حسن نیتشان گام‌های متعددی را باید بردارند و اولین قدمشان باید تعهدی باشد که ۳۳ سال پیش در معاهده الجزایر به ملت ایران دادند و در آن معاهده آورده شده بود که آنها حق مداخله در امور داخلی ایران را ندارند.

وی افزود: آمریکایی‌ها برای ابراز حسن نیتشان باید تحریم‌ها را لغو کنند و اموال بلوکه شدن جمهوری اسلامی که سالهای سال در اختیار آنها است را برگردانند تا با این اقدامات، ملت مسلمان ایران باور کنند که آنها می‌خواهند از موضع برابر با ایران برخورد کنند.

یک نظر بگذارید