جستجو
آرشیو

کوشکی هویت ایران امروز را در کتابی بررسی کرد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، سوال‌های بسیاری درباره هویت ایران امروز و الگویی که باید به نسل امروز ارائه شود، وجود دارد. سوال‌هایی مثل چرا وضع جامعه ما مطلوب نیست؟ آیا جامعه ایرانی همیشه به شیوه کنونی روزگار گذرانیده یا اینکه در دوران معاصر کیفیت خود را از دست داده است؟، مدت‌ها است که ذهن اندیشمندان ما را به خود مشغول کرده است.

کتاب «هویت و الگو: درنگی در هویت ایران امروز و الگوی اسلامی ـ بومی تمدن‏سازی» تلاشی است در مسیر یافتن پاسخ به این سئوالات. از آنجا که یافتن پاسخ پرسش‏‌هایی از این دست، جز با طرح مباحث اساسی چون تمدن‏ سازی، هویت و الگوهای تمدن‏ سازی ممکن نیست، لذا در این کتاب سعی شده است تا ضمن طرح مفاهیم و مباحثی چون توسعه، هویت، الگوی پیشرفت، ‌الگوی تمدن‏ سازی و نسبت این مفاهیم و پدیده انقلاب اسلامی نیز روشن شود.

کوشکی در ۵ بخش به این مسائل می پردازد: بازنگری در مفهوم الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت، مولفه های هویت ایرانی در الگوی اسلامی ـ ایرانی پیشرفت، انقلاب اسلامی و تأثیر آن بر تحول هویت فرهنگی، انقلاب اسلامی و مفهوم توسعه فرهنگی، انقلاب اسلامی نماد توانمندی تمدن سازی اسلامی.

چاپ اول این کتاب در ۱۱۲ صفحه، قطع رقعی، تیراژ ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۶۰۰ تومان منتشر شده است.

یک پاسخ به “کوشکی هویت ایران امروز را در کتابی بررسی کرد”

  • jafari:

    با سلام و احترام
    آیا کتاب حاضر همان کتابی است که قرار بود از روی متن درس مولفه های تمدن اسلامی تالیف بفرمایید؟
    چگونه می توانیم این کتاب را تهیه کنیم؟
    با تشکر فراوان

یک نظر بگذارید