جستجو
آرشیو

هیچ گروهی از شهرداری توقع چسباندن بیلبوردها را نداشت

به گزارش پارسینه سایت تهران پرس مصاحبه ای با صادق کوشکی استاد دانشگاه و از فعالان حزب اللهی داشته است:

در ابتدای بحث پیشنهاد می کنیم اگر در زمینه فرهنگ سازی هر یک از نهاد هایی که مایل هستند برای بیان دیدگاه های خود به عرصه وارد شوند با اعتقاد به این اصل که مسیری که می روند درست و در خطوط انقلابی قرار گرفته است از پرداخت هزینه های احتمالی بعد از آن هم هراسی نداشته باشند و با قوت به کار خود در مسیر حقیقی انقلاب اسلامی ادامه دهند .

اینکه آیا کسی از شهرداری تهران توقع چنین اقدامی را دارد یا خیر بحثی جدا از این ماجراست اما مسئله اصلی این است که هیچ گروه یا نهادی از سازمانی نظیر شهرداری تهران توقع چسباندن چنین تابلو هایی را نداشته که حالا این نهاد مجبور شود تحت فشار برخی افراد و نهاد های دیگر آنها را شبانه از سطح شهر جمع آوری کند .

کوشکی در ادامه با اشاره به بحث قدیمی مذاکره با آمریکا یاد آور شد : صداقت دولت آمریکا در ۳۵ سال پیش در زمان های مختلف برای ملت ایران اثبات شده است و دیگر تقریبا بر تمام ملت ایران اهداف و دست های پشت پرده این اعلام دوستی های گاه و بی گاه مشخص شده است اما اگر امروز کسانی می خواهند خود را در این زمینه به فراموشی بزنند بحث دیگری است .

وی صراحت و صداقت ایالات متحده در مذاکره با ایران را در گزینه های نظامی همیشه روی میز آنها عنوان کرد و افزود:تعجب می کنم که هنوز عده ای با دیدن و شنیدن این سوء نیت ها بر علیه دولت و ملت ایران همچنان از گفتگو و سازش با این دولت سخن می گویند .

این استاد دانشگاه در پایان تصریح کرد:مذاکره با امریکا در شرایط نابرابر کنونی به مصابه عبور از یک پل چوبی پوسیده روی یک دره عمیق است که هر روز به شکاف آن افزوده می شود و با ادامه این بیماری خوش بینی نسبت به دولت ایالات متحده بیش از پیش آبروی این افراد سازشکار در میان ملت ایران می رود و در نهایت امیدواریم تا قبل از این آبرو ریزی ها واقعیت های موجود هر چه زودتر خود را برای این افراد نمایان کنند .

یک پاسخ به “هیچ گروهی از شهرداری توقع چسباندن بیلبوردها را نداشت”

  • محمد دانشجوی شما:

    آقای دکتر
    ۱- اگر در ۳۵ سال گذشته نتوانسته‌ایم بهره مطلوب را از توافقات خود با آمریکا ببریم، دلیل عمده آن ضعف و عدم تدبیر خودمان بوده است. توافقاتی که به لحاظ حقوقی، فنی و سیاسی پخته و دقیق نبوده‌اند و در شرایط زمانی نامناسب و بعضا از سوی افراد غیر متخصص مذاکره و هدایت شده‌اند، راه را برای عهد شکنی، فریب‌کاری،اجحاف و آنچه عدم صداقت خوانده می‌شود باز گذاشته است. برای نمونه می‌توان به قرارداد الجزایر اشاره نمود.
    ۲- اگر قبول دارید که بخشی از نابسمانی‌های اقتصادی کشور نتیجه سوء مدیریت است، همین سوء تدبیر ممکن است در مذاکرات مشکل ساز شود و الا مذاکره به خودی خود مضر نیست.
    ۳- به شخصه و به عنوان یک شهروند مسلمان و انقلابی تمام فشار تحریم‌های فعلی و آینده را به جان می‌خرم،‌ چنانچه شما و همفکرانتان لااقل در شرایط بسیار دشور‌تری که ممکن است در اثر تحریم‌های بیشتر به وجود آید، مسئولیت‌ پذیر باشید و فرمایشات امروز خود را که مسیر مذاکره و اجتناب از تحریم را دشوار نموده است را از یا نبرید و به جای هرگونه فرافکنی احتمالی قبول نمایید که این وضعیت ناشی از سؤ تدبیر شما بوده است.

یک نظر بگذارید