جستجو
آرشیو

کوشکی از راز موفقیت ایران می‌گوید

به گزارش فارس، ‌محمدصادق کوشکی در سلسله همایش‌های بزم اندیشه در مؤسسه پژوهش‌های آستان قدس رضوی با بیان اینکه قبل از انقلاب گروهبان‌ها و افسران آمریکایی حق تجاوز به حقوق ایرانیان را داشتند، اظهار داشت: سرلشکران ارتش ایران حتی حق پاسخ خواستن از گروهبان آمریکایی به خاطر اعمال ضد انسانی و ضد اسلامی وی را نداشتند.

وی افزود: تاج‌الملوک مادر محمدرضا شاه در خاطرات خود می‌گوید محمدرضا با ناراحتی وارد اتاق من شد و از او به دلیل ناراحتی‌اش را خواستند و محمدرضا با ناراحتی از آدم حساب نکردنش توسط آمریکایی‌ها برای آگاهی از استفاده هواپیماهای F۱۴ ارتش ایران برای جنگ ویتنام گفت.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه رابطه رژیم صهیونیستی با ایران در زمان محمدرضا شاه پهلوی بسیار مناسب و تمامی شیرهای نفت به سوی این رژیم غاصب باز بود، گفت: رژیم صهیونیستی حتی با همکاری جاسوسان خود در حکومت پهلوی به دنبال تغییر محمدرضا شاه و آوردن فردی با اختیار کامل برای آنها بودند.

کوشکی تصریح کرد: در زمان پهلوی دوم ۶۰ درصد از مردم ایران بی‌سواد و از ۵۰ هزار روستا در کل کشور فقط ۲ هزار روستا از آب بهداشتی، برق و درمانگاه برخوردار بودند.

عضو هیأت علمی دانشکده علوم سیاسی دانشگاه تهران افزود: امام خمینی (ره) در هنگام تبعید به مأمور همراه خود گفتند ما انقلاب می‌کنیم که ارتش و ایرانی آقای خودش باشد.

به گفته کوشکی در وصیت‌نامه امام خمینی (ره) به مفهوم استقلال بیشترین تأکید شده است زیرا که بدون استقلال دینداری امکان‌پذیر نیست.

وی با اشاره به اینکه دولت‌های استکباری و دشمنان انقلاب استقلال را مهمترین تفاوت ایران ۵۷ و ۹۲ می‌دانند، تصریح کرد: از سال ۱۳۵۷ با تمام اشکالات وارد در اقتصاد و فرهنگ کشور می‌توان گفت ایرانی برای ایرانی تصمیم گرفته است.

این کارشناس سیایست خارجی خاطرنشان کرد: نسل جوان به دلیل اینکه از بدو تولد شاهد استقلال سیاسی کشور بوده است. نمی‌تواند این نعمت را درک کند.

کوشکی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) خطاب به جوانان فرمودند اگر خودتان و امکانات را بشناسید و به خدا توکل کنید به همه اهداف خود خواهید رسید، گفت: جوانان بسیجی کشور با هدف قرار دادن فرمایش امام خمینی توانسته‌اند در مقابل ناوهای آمریکایی در خلیج فارس بایستند و زیردریایی‌هایی که چهار کشور توان ساخت آن را دارند، بسازند.

وی با بیان اینکه رمز تحول انقلاب اسلامی خودشناسی و توکل به خداست، یادآور شد: در اقتصاد و فرهنگ چون این دو در کنار هم نیست در مقابل تحریم‌ها ناتوان شده‌ایم.

یک نظر بگذارید