جستجو
آرشیو

حقوق بشر دغدغه آمریکایی‌ها نیست بلکه مشکل‌شان هویت و استقلال ملت ایران است

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس محمد صادق کوشکی با بیان اینکه از زمانی که پرونده هسته‌ای ایران مطرح شد خیلی از افراد دلسوز این تذکر را همواره بیان می‌کردند که پرونده هسته‌ای ایران بهانه‌ای در دست غربی‌هاست و اگر ما سعی کنیم که این بهانه را از دست دشمن خارج کنیم باز آنها مساله دیگری مانند حقوق بشر، حقوق زنان و بحث آزادی‌های مذهبی را مطرح می‌کنند گفت: غربی‌ها به رهبری آمریکا بهانه‌های مختلفی را به دست می‌گیرند تا با اصل انقلاب ضدیت و دشمنی کنند و انقلاب اسلامی ایران را به نقطه تسلیم و شکست برساند و یا اینکه آنرا از محتوا تهی کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به اینکه بارها و بارها چهره‌های مختلف نظام این تذکر را داده‌اند که بحث هسته‌ای واقعاً دغدغه غربی‌ها نیست و بحث هسته‌ای و بحث حقوق بشر بهانه‌ای در دستان غربی‌هاست گفت: غربی‌ها و آمریکایی‌ها بدون دلیل نمی توانند با انقلاب اسلامی دربیفتند بلکه باید با دستاویز و بهانه‌ای سعی کنند تا انقلاب اسلامی را به سمت شکست و یا تسلیم و یا انحراف بکشانند و اگر ما در تمام موارد هم تسلیم دیدگاه غربی‌ها شویم و بخواهیم بهانه‌های مختلف را از دست آنها خارج کنیم آنها باز هم بهانه دیگری را علم خواهند کرد.

غربی‌ها به دنبال بهانه‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران هستند

کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: رهنمود ما باید آیه شریفه قرآن باشد که می‌فرماید: دشمنان دین اسلام از شما مومنین راضی نمی‌شوند و شما را رها نمی‌کنند مگر اینکه کاملاً از دیگاه‌های اعتقادی آنها پیروی کنید.

کوشکی افزود: وقتی که در انقلاب اسلامی ایران ایده استقلال بویژه در بحث فرهنگی وجود دارد دشمنان نظام و انقلاب دست از دشمنی برنمی‌دارند اما هر بار ممکن است که بهانه‌ جدیدی را علم کنند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه بحث حقوق بشر هم اکنون بهانه‌ای در دستان غربی‌هاست و اگر ما بخواهیم بهانه ها را از دست دشمن خارج کنیم در حقیقت به چاه و چاله انحرافی افتاده ایم گفت: دشمن هر روز بهانه جدیدی را پیدا می کند و ما موفق نمی‌شویم که به بهانه‌های دشمن خاتمه دهیم و این بهانه‌ها آنقدر ادامه پیدا می‌کند تا سرانجام ما تسلیم آنها شویم و دیدگاه‌های فکری غربی‌ها را به دیدگاه‌های انقلابی خودمان مقدم و برتر بدانیم و فقط در آن صورت است که آنها کاری به کار ما نخواهد داشت.

این کارشناس مسائل سیاسی خاطرنشان کرد: اگر ما در راستای منویات غربی‌ها حرکت کنیم حتی اگر کاری کنیم که حقوق بشر را نقض کنیم و انرژی هسته‌ای هم داشته باشیم و بمب هسته ای هم بسازیم آنها کاری به کار ما نخواهند داشت کما اینکه با کشورهای که در اطراف ما انرژی هسته ای و بمب هسته ای دارند و به طور گسترده حقوق بشر را نقض می‌کنند حتی حق رانندگی را به زن ها نمی‌دهند آمریکایی‌ها و غربی‌ها با آنها هیچ مشکلی ندارند چون استقلال ندارند.

برخی دولت‌ها در یک خوش انگاری و خوش باوری نسبت به آمریکایی‌ها قرار دارند

محمدصادق کوشکی با بیان اینکه دولت یازدهم مخصوصا آقایان وزارت خارجه و شخص رئیس جمهور در یک خوش‌انگاری و خوش باوری شدید نسبت به غربی‌ها قرار دارد گفت: ساده دلی در خصوص غربی‌ها در برخی آقایان دولت وجود دارد که طبق نظر آنان فقط باید به غربی ها امتیاز دهیم و عقب نشینی کنیم.

این کارشناس مسائل بین الملل اظهار داشت: دولتی‌ها خوش باورانه فکر می کنند که غربی ها واقعاً دغدغه مسائل هسته ای و حقوق بشری دارند و جمهوری اسلامی موظف است که دغدغه ها و نگرانی های آنها را برطرف کند ولی نمی‌دانند که غربی‌ها به هیچ عنوان دغدغه مسئله هسته‌ای و حقوق بشری ندارند و تنها دغدغه و نگرانی آنها استقلال ملت مسلمان ایران و هویت مستقل ماست و تا وقتی که این استقلال و هویت مستقل وجود داشته باشد آنها به هر بهانه‌ای ممکن است دشمنی خود را علیه مردم و نظام جمهوری اسلامی ایران داشته باشند و هیچ وقت هم دست از این دشمنی برندارند.

وی در پایان افزود: غربی ها و آمریکایی ها ساده لوحانه و خوش خیال به ما نگاه نمی کنند چون مسائل را خیلی جدی می‌گیرند و بدون هر گونه ساده لوحی و خوش باوری به ما در حال نگاه کردن هستند و به تعبیر حضرت امام خمینی (ره) چون دشمنان با کینه و نفرت در حال نگاه کردن به ما هستند ما هم باید با اوج کینه و نفرت به آنها نگاه کنیم.

باید خوش باوری، خوش خیالی، ساده لوحی و ساده انگاری را کنار بگذاریم و بدانیم که غربی‌ها و آمریکایی‌ها دشمن ما هستند و در پشت میز مذاکره جز تسلیم شدن در برابرشان از ما چیز دیگری نمی‌خواهند.

یک پاسخ به “حقوق بشر دغدغه آمریکایی‌ها نیست بلکه مشکل‌شان هویت و استقلال ملت ایران است”

  • مهرزاد:

    صحبت های امروز(تغییر دکوراسیون دفتر ریاست جمهوری،دست کردن در بیت المال و ارسال پیامک تبریک نوروز،سفرشمال در هفته اول تعطیلات و برای رفع خستگی شمال یک هم سفر به کیش و…) آقای کوشکی در شبکه یک سیما خیلی خوب بود

یک نظر بگذارید