جستجو
آرشیو

مدیران فرهنگی خودی‌ها را رها کردند و به دنبال غیرخودی‌های پیاده نظام دشمن هستند

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل فرهنگی در نشست تخصصی «روز هنر انقلاب اسلامی» درباره زمینه‌های عملکرد صدا و سیما عنوان کرد: حضرت آقا فرمودند صدا و سیما باید دانشگاه باشد، وقتی ایشان این را فرمودند یعنی برنامه‌سازان باید دانشمند باشند و این اولین فاصله‌ای است که صدا و سیما از صدا و سیمای مطلوب دارد.

وی در ادامه به برنامه «ثریا» که از شبکه ۴ سیما پخش می‌شود اشاره کرد و گفت: چند دانشجو ولی اهل فکر جمع شدند و برنامه ثریا را راه‌اندازی کردند و این برنامه تومنی سنار با دیگر برنامه‌های رسانه ملی فرق می‌کند و آنها بر این باورند که داشته‌هایی دارند که باید از آنها استفاده کرد.

کوشکی افزود: ثریا دانشجوهایی که در بد آب و هواترین نقاط کشور برای ساخت زیردریایی کار می‌کردند و حقوقشان از یک بازیگر دلقک تلویزیونی هم کمتر است را به برنامه خود دعوت کرد تا دیده شوند.

وی تأکید کرد: بی‌دانشی اولین نقطه ضعف حال حاضر صدا و سیما است.

استاد دانشگاه تهران در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: دغدغه انقلابی در صدا و سیما کم شده است و فضا به فضای کارمندی تبدیل شده، کسی قدرت ریسک ندارد هنوز هم برخی از مردم از حوادث سوریه خبر ندارند و به نظر شما این سؤالها را چه کسی باید پاسخ بدهد.

کوشکی ادامه داد: دو سال از بحران سوریه می‌گذرد و مجری تلویزیونی در یک برنامه به من گفت که آقای کوشکی در سوریه چه خبر است و وقتی من داستان سوریه را برای این مجری تعریف کردم ایشان به من گفت که ای کاش این حرف‌ها را مقابل دوربین می‌زدید بالاخره هماهنگی‌ها انجام شد و من جلوی دوربین رفتم و وقتی چراغ صحنه روشن شد و خواستم موضوع را مطرح کنم مجری برنامه موضوع دیگری را مطرح کرد. مجری سؤال خود را درباره پاکستان پرسید و من گفتم که مهمتر از پاکستان مسائل سوریه است که در بین حرف‌های من گزارش پخش کردند و سخنان من را قطع کردند.

وی افزود: من از تهیه‌کننده این برنامه ناراحت نیستم چرا که ناراحتی من از مدیران بالادستی است.

کوشکی خاطرنشان کرد: من فکر می‌کنم باید تلاش کنیم که انقلاب را به صدا و سیما صادر کنیم.

این پژوهشگر در ادامه سخنان خود با پخش یک کلیپ صوتی که از تلفن همراه خودش ضبط کرده بود که طی آن چند جوان بحرینی از انقلاب ایران می‌گفتند، تأکید کرد: تفکر انقلاب ما به جوانان بحرینی صادر شده ولی  متأسفانه به صدا و سیمای خودمان صادر نشده است.

کوشکی در ادامه این نشست با اشاره به نامگذاری سال ۹۳ به نام اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: مدیریت جهادی یعنی اینکه مدیریت اداری کارآمد نیست و برخی اوقات مدیران گل به خودی می‌زنند مدیریت جهادی یعنی در طی این ۳۰ سال هر جا بگردید و آبادانی را مشاهده کنید یعنی مدیریت جهادی را دیدید و هرگاه نابودی و ویرانی را دیدید با مدیریت اداری روبه‌رو شده‌ایم.

وی افزود: نتیجه نگاه اداری نگاه بنی‌صدر به جنگ می‌شود، مدیریت جهادی یعنی مجید بقایی و فرماندهی قرارگاهی که در آن عملیات فتح‌المبین شکل می‌گیرد، مدیریت جهادی مدیریت به من مربوط نیست، بلکه مدیریت به من مربوط است، است.

کوشکی خاطرنشان کرد: مدیریت‌های اداری حوزه فرهنگ خودی‌ها را رها کرد و به دنبال غیرخودی‌هایی که پیاده‌نظام دشمن هستند رفته‌اند و اگر امسال کمی دیر اقدام کرده بودیم به یک فیلم بسیار بد که اگر دقایقی از آن را می‌دیدید خودتان می‌فهمیدید که چه افتضاحی است ۵ جایزه داده می‌شد.

وی ادامه داد: این فیلم می‌گوید که بسیجی را کتک بزنید و اگر وزیر ارشاد تحت فشار قرار نمی‌گرفت به این فیلم ۵ جایزه می‌داد.

استاد دانشگاه تهران در ادامه با اشاره به جشنواره مردمی فیلم عمار یادآور شد: در این طرف میدان چند جوان جشنواره عمار را راه‌اندازی کرده‌اند و امثال حاتمی‌کیاها را تربیت می‌کنند.

کوشکی به نقش سپاه پاسداران در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: سپاه در جنگ از جوانان بهترین سربازان اعتقادی دنیا را ساخت و الان اگر کسی می‌خواهد مدیریت جهادی داشته باشد باید امثال آن سربازان را تربیت کند.

وی در پایان سخنان خود با اشاره به فیلم شیار ۱۴۳ ابراز امیدواری کرد: چند تن از مادران شهدا می‌گفتند که ما پس از انقلاب به سینما نرفته‌ایم، اما شنیده‌ایم فیلمی ساخته شده که حکایت ما را نشان می‌دهد، ولی حکایت ما مهم نیست حکایت مظلومیت فرزندان ما مهمتر است. خوشحالیم در روزگاری که رفتار یزیدگونه می‌بینیم خواهر عزیزم خانم آبیار زینب‌گونه عمل کردند و امیدوارم که ایشان در این مسیر صاحب‌قدم باشد.

یک نظر بگذارید