جستجو
آرشیو

مقاومت به معنای بدبختی نیست

یک تحلیلگر مسائل سیاسی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا سران فتنه مجازات نمی شوند، گفت: این روشی که اکنون در پیش گرفته شده بهترین راهکار است و اگر قرار باشد آنان مجازات شوند آنگاه قهرمانان اصلاحات نام می گیرند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق کوشکی ظهر پنجشنبه در همایش کشوری اقتصاد مقاومتی در مسیر پیشرفت درون‌زا در دانشگاه فردوسی مشهد اظهار کرد: ما نمی خواهیم سران فتنه از سوی رسانه های بیگانه به عنوان قهرمانان اصلاحات معرفی شوند به همین دلیل نباید این افراد مجازات شوند.

دولت از دیدار خانم اشتون با حامیان فتنه با خبر بود

وی در خصوص دیدار خانم اشتون با حامیان فتنه ادامه داد: دولت از جزئیات دیدار خانم اشتون با خبر بود و دولتمردان هم راضی بودند که او با حامیان فتنه دیدار و گفتگو داشته باشد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با اشاره به اسلام آمریکایی و اسلام ناب، تصریح کرد: در اسلام آمریکایی استقلال معنایی ندارد و رسیدن به این امر توهمی بیش نیست و مطابق فرموده های امام راحل تشخیص اسلام آمریکایی و از اسلام ناب کار آسانی است.

مطابق اسلام آمریکایی دین باید در خدمت رفاه مردم باشد

کوشکی بیان کرد: در اسلام آمریکایی دین باید در خدمت رفاه مردم باشد و اگر رفاه به خطر افتاد دین را باید رها کرد اما در اسلام ناب چنانچه بین دین و خواسته‌های شخصی تناقض وجود داشته باشد؛ داشته‌های شخصی قربانی، دین می شوند.

وی با بیان اینکه اسلام آمریکایی می‌گوید ما یک کشور ضعیف هستیم، افزود: صاحبان این دیدگاه معتقدند ما هچ گاه نمی‌توانیم خیلی از کارها را انجام دهیم و هیچ گاه قدرت اول جهان نخواهیم شد و در این راستا یکی از مصادیق اسلام ناب هم استقلال خواهی است و استقلال خواهی باعث شده است ما با پیروزی از تحریم‌ها عبور کنیم.

اسلام آمریکایی اسلام رفاه‌طلبی

وی ثمره نگاه اسلام ناب را مستقل شدن در مقوله صنایع نظامی دانست و افزود: امروز ما موفقیت های بسیاری را در عرصه های نظامی، دفاعی، سیاسی و فرهنگی بدست آورده ایم و این امر در حالی است که اسلام آمریکایی اسلام رفاه‌طلبی است و اسلام ناب اسلامی است که در آن مسلمان نمی‌تواند در برابر شرک و ظلم در دنیا ساکت باشد.

وی یادآور شد: اسرائیل سالهاست می‌خواهد بوشهر را بزند اما هیچ گاه موفق نشده زیرا سیستم دفاعی ایران قوی و پیشرفته  است و از سوی دیگر حمایت ما از ضعیفان موجب شده تا اگر اسرائیل بخواهد بوشهر را بزند هواپیماهایش نرسیده به بوشهر از درون خود فلسطین توسط حماس و غزه و لبنان نابود خواهند شد و تل آویو را خواهند زد لذا اگر امروز قدرتمند هستیم و لرزه بر اندام دشمنان می اندازیم به خاطر همین تفکر اسلام ناب است.

مقاومت به معنای بدبختی نیست

وی با تاکید بر اینکه ما امروز آموخته ایم که باید برای رسیدن به اهداف مورد نظرمان مقاومت کنیم، گفت: مقاومت به معنای بدبختی نیست زیرا تسلیم شدن چیزی برای مردم به ارمغان نمی‌آورد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: در شرایط  فعلی دو جبهه حضور پررنگی دارند و عده ای در سوریه بر روی پرچم‌شان شعار لااله‌الا‌الله نوشته شده و خود را آخر مسلمانان می‌دانند و اعتقاد دارند که خود مسلمانند و سایر افراد مشرک و مطابق همین دیدگاه جنایت های مختلفی را انجام داده و مسلمانان بسیاری را به کشتن می دهند و در جبهه مقابل هم مسلمانان سوریه و حزب‌الله هستند که با جان و دل از آب و خاکشان دفاع می کنند.

این منتقد سیاسی افزود: برخی با سردادن شعار نه غزه، نه لبنان جانم فدای ایران اعتقاد دارند که باید به جای پول برای خرید سلاح در کشورهای دیگر به فقیران کشور خودمان کمک شود اما همین کسانی که امروز این گونه سخن می گویند در دورانی که پول در دستشان بود نه به فقرای وطنی و نه به سایر افراد کمک نکردند.

کوشکی تصریح کرد: دیدگاه اسلام ناب این است که اگر قدرتمند شویم باید به سمت کشورهای ضعیف کمک کنیم و امروز نیز ما با بهره گیری از تفکر اسلام ناب به کشورهای ضعیف تر یاری می رسانیم.

برخی از افراد مانند هاشمی می‌گویند ما هم همانند عربستان با آمریکا رابطه داشته باشیم

وی تاکید کرد: در حال حاضر برخی از افراد در کشورمان می‌گویند ما هم همانند عربستان با آمریکا رابطه داشته باشیم طوری که کسانی مثل آقای هاشمی انکار نمی‌کنند که با ملک‌عبدالله رفیقند و ملک‌عبدالله هم از این رفاقت بدش نمی‌آید.

به گفته وی در زمان آقای هاشمی اروپایی‌ها می گفتند چرا بهایی‌ها آزاد نیستند و نقض حقوق بشر در کشور ایران بسیار است و زنان آزادی کامل ندارند و عده ای مدعی می شدند که ما ناگزیریم آنچه را که آنها می‌گویند بپذیریم چون بدون رابطه اقتصادی با اروپا به بن‌بست می‌رسیم.

شخص ملاک نیست و تفکر ملاک است

وی تصریح کرد: امروزه شخص‌پرستی باعث شده بلاهای بسیاری بر سر ما بیاید و انتقادات من یا کسانی دیگر به این خاطر است که راه ها اشتباه است طوری که اگر آقای هاشمی و یا احمدی‌نژاد در مسیر حق باشند من هم طرفداری می کنم اما زمانی که راه را اشتباه رفتند خیلی راحت به آنها می‌گویم که اشتباه کرده‌اید بنابراین شخص ملاک نیست و تفکر ملاک است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حذف شعار مرگ بر آمریکا عنوان کرد: حذف این شعار همانند بازی با یخ کاری بیهوده است و نباید به دنبال حذف این شعار باشیم زیرا این امر با آرمان های انقلاب متناقض است.

یک پاسخ به “مقاومت به معنای بدبختی نیست”

یک نظر بگذارید