جستجو
آرشیو

اصلاً بیانات امام(ره) خوانده نشده که حالا بخواهیم «بازخوانی» کنیم

کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران در مورد لزوم بازخوانی بیانات امام در شرایط فعلی گفت: کلمه بازخوانی که بعضاً ما استفاده می‌کنیم، اشتباه است. زیرا اصلاً بیانات امام خوانده نشده است که حالا بخواهیم آن‌ها را بازخوانی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان قزوین “کیوسنا” محمد صادق کوشکی گفت: در نگاه رهبری و امام خمینی(ره)، دانشجوی مطلوب دانشجویی است که دینش، دنیا و محیط پیرامونی‌اش را بشناسد و خود را برای انجام آن تکالیف آماده کند.

وی افزود: ما باید بدانیم که اکنون برای پیاده کردن دین خدا چه باید بکنیم و بعد خود را از لحاظ علمی، معنوی و جسمی برای انجام آن تکلیف آماده کنیم. دانشجوی مطلوب بایدتکلیفش را تا حد وسعش انجام دهد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با طرح این سؤال که شناخت دین و دنیا به چه معناست؟ ادامه داد: شناخت دین قطعاً به معنای رساله خواندن نیست. اینکه دنیا را بشناسیم نیزقطعاً بالاتر از جغرافی خواندن است. شناخت دین و دنیا به نحو مطلوب همان چیزی است که رهبری به آن بصیرت می گویند. امام نیز به آن آگاهی می‌گفتند که این بصیرت و آگاهی دقیقاً دانشجو رابه سمتی می‌برد که شرع آن را تکلیف کرده است.

کوشکی در مورد لزوم بازخوانی بیانات امام در شرایط فعلی نیز گفت: کلمه‌ی بازخوانی که بعضاً ما استفاده می‌کنیم، اشتباه است. زیرا اصلاًبیانات امام خوانده نشده است که حالا بخواهیم آن‌ها را بازخوانی کنیم!

وی با راه گشا خواندن بیانات امام خمینی(ره) برای شرایط فعلی خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) تمام مشکلاتی را که ما اکنون با آن‌ها برخورد کردیم و در آینده نیزممکن است با آن‌ها مواجه شویم را هشدار داده‌اند و راه حل نیز پیشنهاد کرده‌اند.

این استاد دانشگاه ادامه داد: امام خمینی(ره) در آذر سال ۶۲ دقیقاً وقایع سال ۸۸ را پیش بینی کردند و برای مشکلات پیرامون آن نیز راه حل دادند. امام می‌فرمایند: «ممکن است بعضی‌ها که هیچ اعتقادی به جمهوری اسلامی ندارند برای ضربه زدن به نظام بیایند و در انتخابات‌ها شرکت کنند. خودشان را نامزد کنند. این‌ها به مسئولین توهین می‌کنند.»

کوشکی در پایان دلیل توجه نکردن به بیانات امام خمینی(ره) را تنبلی دانست و تصریح کرد: من ریشه این غفلت را در تنبلی وبی سوادی می‌دانم. دانشجویان، کمی تنبلی را کنار بگذارند و صحیفه بخوانند. علم هم ثابت کرده است که هیچ کس با کتاب خواندن نمرده است.

یک نظر بگذارید