جستجو
آرشیو

۱۸ تیر برنامه‌ریزی شده بود

به گزارش سخن: محمد صادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به حوادث کوی دانشگاه و فتنه ۱۸ تیر ۷۸گفت: در سال ۷۸ ما شاهد این بودیم که افراطیون اصلاح‌طلب در قالب جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین تئوری فتح سنگر به سنگر را مطرح کردند و برای رسیدن یه پیروزی در انتخابات مجلس ششم دورخیز کرده‌بودند.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: برای رسیدن به همین هدف افراطیون اصلاح‌طلب دو پروژه را کلید زدند که یکی قتل‌های زنجیره‌ای و دیگری پروژه حوادث کوی دانشگاه و ۱۸ تیر است؛ شاهد مثال این عرض من این است، در انتخابات مجلس ششم که در همان سال برگزار شد، با توجه به جو سازی‌های فراوانی که در رابطه با قتل‌های زنجیره‌ای و اتفاقات کوی دانشگاه از سمت افراطیون اصلاح‌طلب صورت گرفت، آنها توانستند اکثریت مجلس را فتح کنند و آقای حجاریان در دیداری که با دانشجویان اصلاح‌طلب داشت به صراحت گفت که جنبش دانشجویی حرف مفت است، شما باید بروید پارکینگ و کتاب بخوانید و گفت که ما دیگر به شما نیازی نداریم و شما کار خودتان را انجام دادید.

این عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: با این سخنرانی آقای حجاریان به صراحت مشخص شد که تمام حوادث دانشجویی ۱۸تیر ماه و آشوب های متعاقب آن و قتل‌های زنجیره‌ای برای این بود که جامعه به سمت افراطیون اصلاح‌طلب سوق داده شود.

کوشکی با تاکید بر اینکه همه این وقایع برنامه‌ریزی شده اتفاق افتاد، گفت: در آن زمان اصلاح‌طلبان افراطی گفتند که ما قوه مجریه را گرفتیم و باید قوه مقننه را هم بگیریم و درنهایت از این طریق به رهبری و نظام فشار می‌آوریم و امتیاز می‌گیریم.

وی همچنین گفت: اصلاح‌طلبان در واقعه ۱۸ تیر ۷۸ نقش موثری داشتند و به این قضیه دامن می‌زدند، بطور مثال تاج‌زاده که در آن زمان بعنوان معاون سیاسی وزیر کشور بود، زمانی که آشوبگران درب وزارت کشور را از جا درآوردنداین فرد برایشان سخنرانی کرد و حتی شاهد بودیم که افراطیون شورای شهر و دولت در آشوب‌ها بین افراد به ظاهر دانشجو بودند و با آنها جهت‌گیری خودشان را نشان می‌دادند و در نهایت بقیه اصلاح‌طلبانی هم که افراطی نبودند در این رویداد تماشاچی بودند.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه در دولت فعلی، اصلاح‌طلبان افراطی وزارت‌خانه‌های فرهنگ و ارشاد و وزارت علوم را در دست دارند، گفت: این افراد به دنبال این هستند که در یک فاز کوتاه مدت در دولت آقای روحانی حاضر شوند و از این موقعیت استفاده کنند تا بتوانند نیروهای انقلابی را حذف کنند و بعد بدون هیچ مانعی به اهداف خودشان برای پیروزی در انتخابات مجلس دهم و بعد گرفتن امتیازهای دیگر از نظام برسند.

کوشکی در رابطه با تاثیرات وضعی اتفاقات سال۷۸ برروی روند کلی نظام نیز اظهار داشت: نفس حادثه ۱۸ تیر اصلا مهم نبود چراکه انقلاب اسلامی حوادث سنگین‌تر از این اقدامات را پشت سر گذاشته است اما نکته این بود که هیچگاه به این صراحت این امر پیش نیامده بود که دولت، فعالین سیاسی و رسانه‌های رسمی از آشوبگران حمایت کند؛ این قسمت از اتفاقات سال ۷۸ بسیار جدید و نوبر بود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: آنچیزی که در ۱۸ تیر اتفاق افتاد به قدری زننده و زشت بود که فردی مثل آقای خاتمی هم مجبور شد از این اتفاق اعلام برائت و از سرکوب این رفتارهای غیرانسانی و خلاف قانون حمایت کند.

یک نظر بگذارید