جستجو
آرشیو

مشکل آمریکا و اسرائیل توسعه و جهانی شدن انقلاب اسلامی ایران است/ ما NPT را امضا کردیم و همه حقوق آن را هم میخواهیم

به گزارش غریو؛ همایش خط قرمز(گردهمایی بزرگ نه به صنعت هسته ای دکوری) که ۲۹ تیر در سالن شهید اسلامی نسب مجتمع فرهنگی شلمچه در شیراز و با حضور چهره های مختلف دانشگاهی و سیاسی شیراز برگزار شد.

دکتر کوشکی با بیان اینکه امروز نخست وزیر رژیم صهیونیستی دستور تخریب محله شجاعیه غزه را داد؛ گفت: رمزی در این دستور است و هنوز اجساد شهدا در زیر آوار مانده اند و امکان کمک رسانی به مجروحان نیست و بسیار تلخ و دردناک است برای کسانی که غیرت را از علی و زهرا یاد گرفتند که برادرانشان زیر اوار فریاد بزنند و دستشان کوتاه باشد برای اینکه آنها را از زیر آوار دربیاورند و تشییع کنیم.

وی افزود: از همه اینها سختر برای کسانی که خون معنوی حیدر کرار درگهایشان غلیان می زند این هست که دستشان برای خرد کردن گردن کلفتان رژیم کوتاه است و شاید این دست بسته بودن در برابر ظالمان امتحانی برای صبر ما باشد همانطور که مولای متقیان مدتی دستش بسته بود و مجبور بود صبر کند.روزی هم میآید و دیر هم نیست که دست ما بسته نباشد و با دستان خودمان قصابان غره را مجازات کنیم.

این استاد دانشگاه گفت: دست بسته بودن مولا هم طول نکشید؛ ایشان چشم فتنه را با نوک شمشیر خود درآورد و دیر نخواهد بود روزی که شمیر عدالت فرزند علی فاطمه با همت شیعیان مجازات حقیقی قاصبان فدس را انجام دهد و انتقام خون مظلومان غزه را بگیرد.

دکتر کوشکی در واکنش به لغو مجوز همایش خط قرمز در شیراز بیان کرد: شیطنتی که برخی کردند در انتقال محل برگزاری این همایش و ایراد گرفتند به برگزاری آن؛ سکوت در برابر اینجور حرکات تسلیم شدن برابر این حرکات شیطنت بار است.

وی با بیان اینکه مخاطب من رئیس جمهور است؛ گفت: آقای روحانی میگوید دانشاهیان باید نقد و ما را یاری کنند و منتقدین حامیان دولت هستند.در این جلسه کسی نمی خواست دولت را نقد کند و کسانی که شیطنت کردند یا خودشان را به نادانی زدند یا درکشان پایین است. در این همایش قرار بود خط قرمزهای نطام گفته بشود. آیا باید جلسه یاداوری خطوط قرمز که رهبر انقلاب به آنها اشاره کرده را به هم بزنند؟

استاد دانشگاه تهران با بیان اینکه قسم حضرت عباس روحانی را باور کنیم که در دولت منتقدان آزادند یا رفتار زیر دستان ایشان را؛ گفت: این رفتار جاهلانه با اولین همایش در تهران هم اتفاق افتاد. اگر قرار است کسی پیش رئیس دولت خوش رقصی کند این راهش نیست و باعت سلب اعتماد مردم از رئیس جمهور می شود.ما دوست داریم حرف شما را باور کنیم اما زیردستانتان جور دیگری رفتار می کنند.

دکتر کوشکی با بیان اینکه دیشب دانشگاه تهران محل برگزاری جلسه ای بود که بسیاری از آشوبگران سال ۸۸ و کسانی که جرمشان محرض است در آن حضور داشتند ؛ ابراز کرد: آقای روحانی شاید منطورتان این است که دانشگاه محل اجتماع آشوبگران است و ما که دغدغه نطام داریم در دانشگاه نباید باشیم. شاید اعتدال آقای روحانی این است.

وی اضافه کرد: کسی که ننگ دانشگاه تهران و علم است و صفت استادی را یدک می کشد می گوید ایران صنعت هسته ای میخواهد چکار و مامور ارشد وزارت خارجه انگلیس در دانشگاه تهران با وی دیدار می کند. شاید دانشگاه جای وطن فروشی است و جای دفاع از وطن نیست. اگر دانشگاه را جای وطن فروشی می دانید دیگر هیچگاه در دانشگاه چنین جلساتی را برگزار نکنیم و اگر جای وطن دوستی است چرا وطن فروشان در دانشگاه هستند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ما دوست داریم اقای روحانی موفق شوند و دشمن های واقعی شما کسانی هستند که چهارتا بچه مسلمان باغیرت که میخواهند خطوط قرمز نظام را یادآوری کنند در دانشگاه راه نمی دهند.آقای روحانی این ها پایه های حکومت چهارساله شما را می زنند و مردم را با شما دشمن می کنند.

دکتر کوشکی در ادامه گفت: رئیس دولت صهیونیستی در ابتدای جنگ غزه به صراحت گفت مسئله اصلی اسرائیل غزه، لبنان و سوریه نیست؛ مسئله اصلی ما و وظیفه اصلی موصاد پیگیری مسئله هسته ای ایران است و وزیر امور راهبردی اسرائیل فردای آن روز تاکید می کند که برای اسرائیل و منافعش مهمترین بحث مسئله هسته ای ایران است.

وی با بیان اینکه مشکل آمریکا و اسرائیل مسئله هسته ای ایران نیست بلکه انقلاب اسلامی ایران است که امتداد جهانی یافته و منافعشان را تهدید می کند ؛ اظهار کرد: صهیونیست ها به عنوان یک بازیگر تکنیکی بعد تکنیکی قضیه را مطرح میکنند و میگویند ایران انرژی هسته ای نداشته باشد و امریکایی میگویند مشکل ما انقلاب ایران است که بعد جهانی یافته است.

استاد دانشگاه تهران اضافه کرد: دستیار وزارت خزانه داری آمریکا در زمان ریگان می گوید ایران صد راه سلطه طلبی واشنگتن در جهان شده است و آمریکا برای حفظ آبروی خودش ایران را تحریم کرده است.

دکتر کوشکی با بیان اینکه اگر گفته های آمریکایی ها را برعکس کنیم خط قرمز ما مشخص می شود؛ تصریح کرد: خط قرمز ما این هست که انقلاب اسلامی ما بعد جهانی خود را حفظ کند و توسعه دهد. روش ما برای اینکار قدرتمند شدن است و یکی از ابزارهای قدرت در دنیای معاصر توانمندی هسته ای است.

وی افزود: خود هسته ای چیزی نیست و اگر روزی این پرونده با قدرت بسته شد ممکن است در ایران رفراندوم بگذاریم و که برق را از راکتور بگیریم یا باد و مردم هم بگویند از باد بگیریم و ما هم همه راکتورها را جمع کنیم.

این استاد دانشگاه تهران در ادامه تصریح کرد: ماجرا این است که آمریکایی ها و صهیونیست ها میخواهند جلوی توسعه انقلاب اسلامی را در دنیا بگیرند و از آبروی رفته شان دفاع کنند و برای این از انرژی هسته ای شروع کردند. یعنی اگر جمهوری اسلامی در انرژی هسته ای شکست خود و قدمی به عقب گذاشت؛ حیثیت آمریکا مقداری ترمیم می شود. بعد از آن مسئله حقوق بشر روی کار میاید و حقوق زنان تا یکی یکی عقب بکشیم و به گفته قرآن تا ما را از دینمان برنگردانند راضی نمی شوند.

این منتقد توافق نامه ژنو گفت: مشکل آنها انرژی هسته ای ایران نیست. چرا کسی به پاکستان و هند که سالهاست کلاهک هسته ای دارند کاری ندارد در حالی که جمهوری اسلامی بیشترین بازرسی در موردش انجام گرفته و دوربین های خفاش صفت آزانس ۲۴ ساعته در نیروگاه های ما روشن است.

دکتر کوشکی با بیان اینکه مشکل این جماعت این است که ایران خطوط قرمز سطله طلبی و نظم امریکایی بر جهان را شکسته است؛ تصریح کرد: سال ۲۰۰۸ کنگره آمریکا قانونی تصویب کرده است که بز اساس آن رئیس جمهور آمریکا موظف است همه اقدامات ممکن را به کار بندد تا هیچ کشوری در غرب آسیا بالادست اسرائیل قرار نگیرد.

وی افزود: جمهوری اسلامی از لحاظ توانمندی نظامی و دفاعی سالهاست که روی دست رژیم صهیونیستی بلند شده و عمق استراتژیکش پهانور تر از رژیم صهیونیستی است. رژیم ثهیونیستی تنها کشوری است در غرب آسیا که هم فناوری هسته ای نظامی و هم غیر نظامی دارد و حالا ایران در این عرصه وارد می شود و شانه به شانه آن و حتی ازآن بالاتر برود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه روند مذاکرات نشان داد وقتی دوستان بر منافع ملی جمهوری اسلامی تکیه می کنند مذاکرات قفل میشود و کار به تمدید می کشد؛ تصریح کرد: این مذاکره به سرانجام نمی رسد چون طرف غربی حاضر به پذیرش حقوق ملت ایران نیست.الان که بچه های مذاکره کننده خطوط قرمز را جدی گرفتند میبینیم که به توافق نمی رسند.

دکتر کوشکی در پایان با بیان اینکه ما اینجا آمدیم که بگوییم آقایان مذاکره کننده تاکیدتان روی خطوط قرمز را صدبرابر کنید؛ تاکید کرد: ما عهد نامه منع گسترش سلاح های هسته ای را امضا کردیم و همه حقوق آن را میخواهیم و این خط قرمز ماست و این خاکریز را می خواهیم حفظ کنیم که فردا کسی نگوید احکام دین تعطیل و می خواهیم از همین جا جلویش را بگیریم.

یک نظر بگذارید