جستجو
آرشیو

افزایش توان نیروهای مقاومت فلسطین روز قدس امسال را متمایز می‌کند

یک کارشناس مسایل بین‌الملل گفت: تفاوت روز قدس امسال با سال‌های پیش این است که در سال‌های گذشته همواره این فلسطینی‌ها بودند که در پناه‌گاه‌ها به‌سر می‌بردند ولی این بار اشغالگران نیز طعم ناامنی را می‌چشند و این بخاطر افزایش توان نیروهای مقاومت اسلامی است.

صادق کوشکی در گفت‌وگو‌ با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه خاطرنشان کرد: افزایش توان بازدارندگی و دفاعی مقاومت اسلامی در غزه باعث شده است تا درگیری‌های رژیم صهیونیستی با فلسطینی‌ها نسبت به دفعات گذشته تفاوت چشمگیری داشته باشد.

او ادامه داد: تنوع و افزایش اقتدار مقاومت اسلامی فلسطین، توان موشکی گسترده‌تر، قدرت بهره‌برداری از پهپادها، نفوذ یگان‌های کماندویی مقاومت به درون سرزمین‌های اشغالی و ضربه زدن به پایگاه‌های ارتش رژیم صهیونیستی همگی باعث شده است تا نبرد فعلی نسبت به دو جنگ گذشته به نفع مقاومت چرخش داشته باشد.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان این‌که افزایش توان مقاومت اسلامی باعث شد تا اسراییل به دنبال توافق و سازش باشد، گفت: رژیم صهیونیستی به طور قطعی به این نتیجه رسیده است که ادامه این نبرد منجر به آشکار شدن نقاط ضعفش خواهد شد. علاوه بر این ادامه درگیری‌های اسراییل با فلسطین باعث افزایش شکاف‌های درونی و افزایش اعتراضات داخلی و احزاب در اسراییل خواهد شد.

کوشکی تاکید کرد: ادامه حملات رژیم صهیونیستی به غزه منجر به اعتراضات داخلی در این رژیم و در نهایت سقوط نتانیاهو خواهد شد چرا که مالیات دهندگان صهیونیست معترض هستند با وجود تمام بزرگ‌نمایی‌هایی که از توان ارتش رژیم صهیونیستی می‌شود آن‌ها حتی امکان حفظ امنیت صهیونیست‌ها در برابر مقاومت محدود غزه را ندارند. به همین دلیل مقام‌های دولت نتانیاهو و هم‌پیمانان غربی و آمریکایی آن به سرعت به دنبال برقراری آتش بس بین دو طرف هستند.

وی ادامه داد: اسراییل می‌خواهد تا هدفی که از طریق اقدام نظامی محقق نشد را از طریق قبول آتش‌بس محقق کند و آن هدف چیزی نیست جز خلع سلاح مقاومت.

کوشکی با اشاره به طرح مصر برای آتش‌بس میان اسراییل و فلسطین گفت: در این طرح خلع سلاح مقاومت اسلامی فلسطین در برابر برداشته شدن محاصره غزه مطرح شده است. هم‌چنین لازم به یادآوری است که این طرح آتش‌بس در شرایطی مطرح شده است که مقاومت اسلامی دست برتر را در درگیری‌ها دارد به همین دلیل تمام گروه‌های مقاومت از پذیرش این طرح امتناع کرده‌اند.

این کارشناس مسایل بین‌الملل در پایان با اشاره به روز قدس و برگزاری تظاهرات در کشورهای مختلف در اعتراض به کشتار بی‌رحمانه مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی، افزود:‌ برتری مقاومت اسلامی در بازدارندگی و توان دفاعی هم‌چنین نشان دادن قدرت‌شان در سلب امنیت شهروندان رژیم صهیونیستی روز قدس امسال را متمایز از سال‌های گذشته خواهد کرد زیرا امسال اولین سالی است که شهروندان رژیم صهیونیستی معنای حقیقی نبود امنیت را درک می‌کنند و این در حالی است که رژیم آن‌ها حدود ۷۰ سال امنیت را از شهروندان غرب آسیا گرفته است.

یک نظر بگذارید