جستجو
آرشیو

اسرائیلی‌ها برای گرفتن آتش بس لحظه شماری می‌کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس ، محمد صادق کوشکی صبح امروز در مراسم بررسی تحولات منطقه در خاورمیانه که در محل مسجد امام محمد باقر (ع) مشهد مقدس برگزار شد، اظهار کرد: توفیقی است برای من که توانسته‌ام در شهر علی بن موسی الرضا حضور پیدا کنم و پس از آن بتوانم در زمینه تحولات منطقه به ایراد سخنرانی بپردازم.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: خیلی از ما انسان‌ها فکر می‌کنیم که در این ایام مردم مظلوم غزه فقط زیر بار حملات قرار گرفته‌اند و هیچ حرکتی از سوی مقامومت صورت نگرفته که این خود تفکر غلطی است و ما باید بر این باور باشیم که اگر خداوند نعمتی می‌دهد به خاطر قدردانی ازآن نعمت است و دستاورد‌های مثبتی برای مقاومت در این ۳۴ روز صورت گرفته که یکی از آن‌ها آتش بس ۷۲ ساعته است.

کوشکی به دستاورد‌های به دست آمده توسط مقاومت اشاره کرد و گفت: تا امروز اتفاقات مثبتی رخ داده که نخستین اقدام این بود که مقاومت اسلامی فلسطین توانست ۲ گروه اصلی نیرو‌ی مقاومت که از شاخه‌های اصلی جنبش فلسطین‌اند را با هم متحد سازد که این دو گروه خود مسلمانان‌اند و اکنون در غزه در حال پرداختن به مقاومت هستند.

وی نخستین دستاورد مقاومت را برتری مقاومت دانست و بیان کرد: نخستین دستاوردی که در نبرد اخیر به دست آمده اثبات برتری مقاومت فلسطین در حد یک ارتش بزرگ در دنیا و به صورت چریکی است.

این فعال سیاسی به نیازمندی‌های یک ارتش قدرتمند در سطح جهان پرداخت و گفت: از سال ۲۰۱۱ به بعد مقاومت اسلامی فلسطین توانسته از گروه‌های کوچک چریکی تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین ارتش‌های نظامی در دنیا شود و یکی از آرزو‌های ارتش‌های دنیا این است که تعدادشان کم و کارآیی و ضربه زدن آنها زیاد باشد که الان بخش نظامی آن‌ها تبدیل به یک ارتش شده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران یکی از مهم‌ترین بخش‌های نظامی هر ارتش را بخش غواصی آن دانست و بیان کرد: بخش غواصی و نیروی دریایی در این سی و چند روز اخیر عملیات‌های موفق آبی را از طریق دریا انجام داده که به راحتی وارد مرز اسرائیل شده و سالم برگشتند.

کوشکی تصریح کرد: اسرائیل یا فلسطین اشغالی که مردمان اسرائیل در آن ساکن هستند عرضش۱۲۰کیلومتر و طول آن۶۰۰کیلومتر است که بر این اساس علت اینکه تا قبل از اینکه نمی‌توانستند به مرز‌های دریایی فلسطین اشغالی ورود پیدا کنند به خاطر کنترل سانتی متری مرز اسرائیل بود.

وی خاطر نشان کرد: بچه‌های حزب الله با تمام اقتداری که داشتند نتوانسته بودند تاکنون به مرز‌های دریایی فلسطین اشغالی رخنه کرده و یک عملیات دریایی داشته باشند به خاطر اینکه مرز تحت کنترل شدید است اما امروز مقاومت توانسته وارد مرز دریایی فلسطین اشغالی شود.

این فعال سیاسی نیروی پدافند هوایی اسرائیل را یکی از برترین‌های جهان دانست و بیان کرد: نیروی پدافند هوایی مقاومت هیچ وقت نتوانسته بود از طریق آسمان به مرز‌های فلسطین اشغالی تاثیر گذارد ولی اکنون این گروه توانسته و با توجه به اینکه نیروی هوایی جزء ستون فقرات ارتش اسرائیل و چهارمین جهان است ولی مقاومت فلسطین توانسته در این زمینه اختلال ایجاد کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته در یک ماه اخیر را افزایش توان موشکی اسرائیل دانست و بیان کرد:به علت شرایط خاص ۲منطقه از مناطق اسرائیل تاکنون مورد هدف قرار نگرفته است که یکی از آن‌هاخلیج عقبه و دیگری مناطق شمالی است با وجود اینکه اسرائیل دارای ضد موشک‌های قوی است.

کوشکی منبع اقتصادی فلسطین اشغالی را صنعت توریسم آن دانست و تصریح کرد: اقتصاد فلسطین اشغالی از طریق توریسم تامین می‌شود که بیشتر این اتفاق در تابستان روی می‌دهد اما امسال به خاطر جنایت‌های اسرائیل تعداد افراد معدودی آمده و شهروندان فلسطین اشغالی کسانی هستنند که از آمریکا آمده‌اند تا اوضاعشان بهتر شود اما اکنون به علت نبود امنیت حاضر به ترک فلسطین اشغالی شده‌اند.

وی اسرائیل را یکی از برترین‌های جنگ دانست و اظهار کرد: گردان‌های کماندویی غزه اکنون بلایی به سر اسرائیل آورده‌اند که اکنون خود اسرائیل حاضر به عقب نشینی شده است در حالی که اسرائیل در جنگهایی که با اعراب داشته‌اند همانند جنگ۶روزه اعراب به اسرائیل حمله می‌کردند و در حالی که اسرائیل ۶ روزه حمله می‌کرد و تمام ان کشور را با خاک یکسان می‌کرد.

فعال سیاسی به عملکرد نیرویی ارتش اسرائیل اشاره کرد و گفت: ارتش صهیونیستی دارای۲تیپ مخصوص است که هر وقت در شرایط بحران قرار می‌گیرند از این نیرو‌ها استفاده می‌شود اما با پیشرفت‌های کنونی دیگر توان روبرو شدن با مقاومت را ندارند و اکنون نفسشان بریده است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ارتش غزه را تکمیلی ترین ارتش دانست و بیان کرد: یکی از کار‌های مبارک بچه‌های غزه در یک ماه اخیر این است که توانسته‌اند به شکل یک ارتش تمام عیار جلو بروند و الان یکی از شگفتی‌‌ترین ارتش‌های جهان شوند.

کوشکی به اظهار نظر کردن‌های بیجا نتانیاهو در اوایل جنگ اشاره کرد و گفت: اکنون دست‌ بچه‌های مقاومت پر است در حالی که نخست وزیر اسرائیل در اوایل جنگ می‌گفت که باید یک هفته‌ای ریشه حماس را از بین ببریم اما الان ناتانیاهو به دنبال گرفتن فرصت‌های آتش بس برای داشتن دقایقی آرامش است.

وی به شروط ارائه شده از سوی مقاومت برای خاتمه جنگ پرداخت و تصریح کرد: بچه‌های مقاومت برای خاتمه جنگ ۷شرط دارند که عبارتند از، ۱: خاتمه جنگ ۲: رفع محاصره کامل غزه ۳: آزادی ماهی‌گیری تا شعاع ۱۹کیلومتری ۴: آزادی زندانیان ۵: ایجاد پرواز بین‌المللی ۶: عبور و مرور در بندرگاه‌های بین المللی ۷: باز شدن راه بین کرانه باختری و غزه.

این فعال سیاسی تاکید کرد: اسرائیل از ۷ شرط ارائه شده ۴شرط اول را پذیرفت در حالی که می‌گوید ۳شرط دیگر را نمی‌پذیرد و حق هم دارد به این خاطر که اگر پرواز بین المللی ایجاد شود و راه کرانه باختری باز شود اسرائیل به ۲ تکه تبدیل می‌شود و وقتی یک پرواز بین المللی ایجاد شود مهر کشور مستقل فلسطین خواهد خورد و این به معنی برتری و اشراف سیاسی فلسطین است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران کشور‌های عربی را قیم فلسطین دانست و تصریح کرد: اعراب مداخله گرو بی‌مصرف صهیونیست در این مرحله از جنگ نوکشان با هم قیچی شد که خودشان را قیم فلسطین قرار می‌دادند که به عنوان مثال می‌گفتند ما تعهد آتش بس می‌دهیم در حالی که این حرکات به نفع اسرائیل بود و اعراب‌‌ همان نقش مداخله گران بی‌مصرف را بازی می‌کردند.

کوشکی به نقش کشور‌های عربی در زمینه ایجاد تفرقه در میان فلسطینیان پرداخت و بیان کرد: الان هر دوربینی که به غزه می‌رود قبل از اینکه مردم فلسطین اسرائیل را لعنت کنند آل سعود را لعنت می‌کند در حالی که قبلا می‌گفتند چرا کشور‌های عربی به کمک نمی‌آیند؟ در حالی که الان اعلام می‌دارند که ما به کمک کشور‌های عربی را نمی‌خواهیم.

وی به توجه جامعه جهانی درباره مظلومیت فلسطین اشاره کرد و گفت: اسرائیلی‌ها از زمان آغاز نخستین روز رسمی جنگ تا حدود ۲ ماه پیش ندای مظلومیت سر می‌دادند و اصرار داشتند که بگویند ما مظلومیم در حالی که امروزه کل دنیا نام اسرائیل را رژیم کودک گذاشته‌اند ولی چون همیشه پز مظلومیت می‌داداند امروز جامعه جهانی آن‌ها را شناخته و ژست مظلومیت اسرائیل از بین رفته است.

این فعال سیاسی به اعتراضات مردم اسرائیل پرداخت و گفت: اکنون در فلسطین اشغالی اعتراض مردم به احزاب دیگر و مردم به دولت غاصب صهیونیستی شکل گرفته و به این اعتقاد رسیده‌اند که دولت اسرائیل توان اداره و امنیت جامعه را ندارد و امروز مردم صهیونیسم می‌گویند غزه را آزاد کنید.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران به زیر سئوال رفتن دستگاه‌های امنیتی اسرائیل درباره غزه پرداخت و بیان کرد: اسرائیل با داشتن ۷شبکه امنیتی همانند موصاد اکنون این سازمان‌های امنیتی زیر سوال رفته‌اند که چرا نمی‌توانید غزه را کنترل کنید و با این همه هزینه بازخوردی نداشته است.

کوشکی به نظر سنجی‌های صورت گرفته درباره غزه اشاره کرد و گفت: ۹۷درصد مردم فلسطین اشغالی در نظر سنجی‌های صورت گرفته در یکی از روزنامه‌های محلی گفته‌اند که پیروزی با مردم غزه است و این خیلی حرف است که صهیونیست‌ها خود گفته‌اند غزه پیروز است.

یک نظر بگذارید