جستجو
آرشیو

واگذاری انتخاب وزیر علوم از سوی رئیس‌جمهور به اطرافیان، یک اشتباه بزرگ است

صادق کوشکی، عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفتگو با «نسیم» با اشاره به عدم کسب رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی علوم از سوی نمایندگان اظهار داشت: عدم رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور به این دلیل است که آقای روحانی اختیار انتخاب وزیر علوم را به فرد دیگری سپرده و خودشان در انتخاب کسانی که معرفی شده‌اند دخیل نبوده است.

وی ادامه داد: وقتی برای وزارتخانه بهداشت شخصی مانند آقای قاضی زاده هاشمی انتخاب می‌شود، از آقای روحانی انتظار می‌رود شخصی کاردان و همراه با نظام همچون وزیر بهداشت را برای وزارتخانه علوم معرفی کند.

کوشکی با بیان اینکه واگذاری انتخاب وزیر علوم به اطرافیان رئیس‌جمهور یک اشتباه بزرگ است گفت: رئیس‌جمهور می‌توانست انتخاب‌هایی شایسته برای وزارت علوم همچون وزاری بهداشت و اقتصاد داشته باشد تا این وزارتخانه با کارکردی مفید و کیفیتی بالا در طول این مدت فعالیت کند.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه برای پایان این قائله خود آقای روحانی باید انتخاب وزیر را بر عهده بگیرد تصریح کرد: این قائله توسط شخص رئیس‌جمهور به راه افتاده است و خودشان باید آن را پایان دهند.

کوشکی با یادآوری اطرافیان رئیس دولت دهم افزود: عملکرد آقای آشنا بسیار مشابه عملکرد آقای مشایی در دولت احمدی نژاد است، و کم کم دولت فعلی به سمت پیدا کردن یک مشایی جدید می‌رود؛ آقای روحانی مراقب اطرافیان خود باشد.

وی با بیان اینکه برخی افراد تلاش دارند بین مجلس و دولت فاصله و اختلاف بیافتد تأکید کرد: اینها کسانی هستند که افرادی نامناسب و فاقد قدرت و قوت را برای تصدی کرسی وزارت علوم به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌کنند.

استاد دانشگاه تهران در پایان خاطر نشان کرد: رئیس‌جمهور باید تلاش کند تا رابطه دولت با مجلس بهم نخورد؛ اطراف رئیس دولت را افرادی گرفته‌اند که می‌خواهند مجلس و دولت با یکدیگر تقابل داشته باشند

یک پاسخ به “واگذاری انتخاب وزیر علوم از سوی رئیس‌جمهور به اطرافیان، یک اشتباه بزرگ است”

یک نظر بگذارید