جستجو
آرشیو

با رونق‌گیری انتفاضه سوم ما گلوی اسرائیل را در درون فلسطین می‌فشاریم

محمدصادق کوشکی استاد دانشگاه تهران در گفتگو با «نسیم» اظهار داشت: اگر بپذیریم همه دردسرهای ما از اسرائیل است و اگر ما تحریم‌ هستیم به دلیل تحریکات اسرائیلی‌ها است و همچنین اگر بپذیریم داعش به دست اسرائیلی‌ها خلق شده، پس بخش زیادی از مشکلات ما از خارج از کشور و مرزها به دست صهیونیست‌ها ایجاد می‌شود و دشمن اصلی ما صهیونیست‌ها هستند.

کوشکی با تاکید براینکه اکنون اتفاق مهمی در حال روی دادن است که همه ما از آن غافل هستیم گفت: اکنون انتفاضه سوم در حال شکل‌گیری است و معنای این اتفاق این است اسرائیلی‌ که داعش را ساخته‌اند و به جان جهان اسلام و منطقه انداخته‌اند و همان اسرائیلی‌ها که تحریم را به جان ما انداخته‌اند.

وی ادامه داد: همان اسرائیلی‌هایی که می‌خواهند ما را تحت فشار قرار دهند و گروه ریگی، پژاک و انصار الفلان را درست کردند به لطف خدا در حال روبرو شدن با اتفاقی در کرانه باختری هستند که اگر انتفاضه سوم رونق گیرد ما گلوی اسرائیل را در درون فلسطین فشار می‌دهیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه تسلیح کرانه باختری می‌تواند مانند این منطقه را مانند غزه به یک بمب تبدیل کند گفت: از آنجایی که کرانه باختری ۳-۴ برابر غزه جمعیت دارد و وسعت آن نیز حدودا ۵-۶ برابر غزه است و به حیاتی‌ترین مناطق رژیم‌صهیونیستی‌ دسترسی دارد توانایی تبدیل شدن به خاری در چشم اسرائیلی‌ها را دارد.

کوشکی ادامه داد: اگر کرانه باختری در چرخه انتفاضه برضد اسرائیلی‌ها بیفتد، ما گلوی صهیونیست‌ها را خواهیم فشرد و آنگاه داعش، آل‌سعود و آل‌خلیفه به همراه تحریم‌ها از ریشه خشک می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه احتمال شکل‌گیری انتفاضه سوم اتفاق بسیار مهمی است که می‌تواند ما را از شر غده سرطانی رژیم‌صهیونیستی و عواقب آن راحت کند گفت: هرچند این اتفاق، موضوع مهمی است اما سوال این است که چرا کسی به فکر این اتفاق مهم نیست.

این استاد دانشگاه در پایان افزود: ما در حالی به فکر مسائل حاشیه‌ای و جزئی هستیم که اکنون بچه‌های فلسطینی آرام آرام در حال فشردن گلوی ام‌الفساد هستند که برای ما تحریم‌ها و داعش را ایجاد کرده‌اند؛ ما باید اکنون مسئله و تیتر اولمان حمایت از انتفاضه سوم باشد.

یک نظر بگذارید