جستجو
آرشیو

ترویج شبهات علیه انقلاب در شبکه‌های اجتماعی، سازمان یافته است

کوشکی در جریان نشستی در محل روزنامه قدس در مشهد گفت: اکنون با ترویج شبهات علیه انقلاب در شبکه‌های اجتماعی روبرو هستیم، این شبهات به دستاوردهای انقلاب وارد می‌شود و ذهن جوانان را نسبت به این دستاوردها مخدوش می‌کند. امیدواریم اصحاب رسانه به تعبیر روشنی از این موضوع برسند تا بتوانیم علیه کشورهای سازنده این شبهات اقداماتی را انجام دهیم.

پیامی که رهبری معظم انقلاب به جوانان غربی دادند در برخی از رسانه‌ها منتشر شد اما برخی رسانه‌ها که کوچکترین اتفاقات کشور ما را درشت می‌کنند حاضر نشدند کوچکترین سخنی در این مورد بزنند.

کوشکی ادامه داد: اصطلاح اسلام هراسی عبارت است از تصویری ذهنی‌ که چهره اسلام را در کل تاریخ خطرناک جلوه می‌دهد، دشمن برای رسیدن به این هدف از عناصر اسلام‌ هراسی استفاده می‌کند که عمدتا در رسانه‌ها مبتنی بر نشان دادن اسلام به عنوان یک بلوک یکپارچه در برابر توسعه و پیشرفت است ، آنها می‌خواهند اسلام را به نحوی معرفی کنند که در آن جنگ و خونریزی مقدس شمرده می‌شود، و در برابر غرب حقیر، بی‌تمدن و غیر عقلانی است.

استاد علوم سیاسی گفت: یکی از تاکتیک‌هایی که در استراتژی اسلام‌هراسی مورد استفاده قرار می‌گیرد عملکرد یا روش‌هایی است که توسط برخی از بازیگران مسلمان استفاده می‌شود که به جای اصول و مبانی اسلامی به جامعه مخاطب عرضه می‌شود. داعش امروزه این عملیات را برعهده دارد. شناخت غرب از اسلام به خاطر تصویری است که رسانه‌ها به آنها نشان می‌دهند و رهبر معظم انقلاب تاکید دارند که برای شناخت اسلام باید به قرآن مراجعه کرد، اکنون کمپین‌هایی در فضای مجازی تشکیل شده که معتقدند داعش جزو اسلام نیست، می‌خواهم این را بگویم که با تاکتیک‌های کوچک و محدود هم می‌شود استراتژی دشمن را هدف قرار داد.

کوشکی یادآور شد: مواردی که باعث می‌شود اسلام هراسی قوت بگیرد رشد اسلام‌گرایی، رویکرد ضد استکباری اسلام و وجود منابع عظیم نفتی در منطقه مسلمانان است.

پس از حادثه ۱۱ سپتامبر روند اسلام‌هراسی به شدت در دنیا افزایش پیدا کرد و این اتفاق سوژه بسیار خوبی برای پروژه اسلام‌هراسی بود.

کوشکی گفت: دو بال اسلام‌هراسی، افزایش اختلاف بین شیعه و سنی و افزایش خشونت است. استراتژی تهدید پنداری ایران، نادیده و کم ارزش جلوه دادن دستاوردهای علمی و عدم بازنمایی آن، نادیده گرفتن موفقیت‌های نظامی ایران از دیگر راهبردهای دشمن در این زمینه است.

یک نظر بگذارید