جستجو
آرشیو

رسانه‌ملی بسیاری از اخباری‌که مردم می‌خواهند رامنتقل نمی‌کند

محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی «خبرگزاری دانشجو»، در خصوص عملکرد صدا و سیما در طول یک سال گذشته گفت: صدا و سیما نتوانسته به تعهدات خود در طول یک سال گذشته  عمل کند.

وی در ادامه افزود: در حوزه سیاسی، اطلاع رسانی ها دقیق نبود و باعث اغنای مردم نشده است. معاونت خبر به علت آنکه سریع عمل نکرده و اطلاعاتی را که مردم نیاز داشتند، تامین نکرده و نتوانسته مردم را اشباع اطلاعاتی کندبخشی از جامعه به مصرف اطلاعاتی که از رسانه های بیگانه نشات می‌گیرد، روی آورده است. بسیاری از اخباری که مردم می‌خواهند بدانند معاونت سیاسی منتقل نمی‌کند.

پژوهشگر علوم سیاسی در ادامه با اشاره به عملکرد معاونت سیما و صدا تصریح کرد: در این معاونت مشکل بنیادینی وجود دارد که فرهنگ انقلابی و اسلامی و دینی در آن عملا مظلوم است و اولویت، فرهنگ به جا مانده از دوران گذشته و فرهنگ غربی است.

وی با اشاره به راه متفاوت شبکه قرآن و افق گفت: اکثریت فضای حاکم بر شبکه های سیما و صدا انطباقی با ارزش های انقلابی و دینی ندارند و نسبتی با دانشگاهی که امام فرمودند وجود ندارد.

کوشکی راه برون رفت از این مسئله را در گام نخست نیروی انسانی دانست و اظهار داشت: نیروی انسانی مومن و متعهد به انقلاب و آگاه از اسلام که همه را به خوبی بشناسد و وفادار و هنرمند باشد داروی معالجه این بیماری و نقاط ضعف است.

یک نظر بگذارید