جستجو
آرشیو

برخی توجه به مشکلات شهروندان ایرانی غیراصلاح‌طلب را پوپولیستی می‌دانند

محمدصادق کوشکی فعال سیاسی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به عادی‌سازی نقش فابیوس در صدور خون‌های آلوده ایدز به کشورمان از سوی رسانه‌های دولتی و سیاسی کردن این موضوع اظهار داشت: در نظر بسیاری از مطبوعات اصلاح‌طلب و فعالان سیاسی این جریان ما دو نوع شهروند ایرانی داریم؛ شهروند ایرانی خوب شهروندی است که موافق دیدگاه اصلاح‌طلبان باشد و چنین شهروندی اگر در خیابان در چاله‌ای هم بیفتد همه مطبوعات اصلاح‌طلب بسیج می‌شوند و شهرداری را مقصر می‌دانند.

کوشکی ادامه داد: اگر در موردی مأمور راهنمایی و رانندگی مؤدبانه با شهروند اصلاح‌طلب برخورد نکند، راهنمایی و رانندگی از سوی مطبوعات اصلاح‌طلب محکوم می‌شود و با آن برخورد تبلیغاتی صورت می‌گیرد اما اگر یک ایرانی غیراصلاح‌طلب با هر گرایش سیاسی دچار مشکل و بیماری شود چون گرایش اصلاح‌طلبانه ندارد اصلاً به زعم آنها ارزش پرداختن نیز ندارد.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه از نظر مطبوعات و فعالان سیاسی اصلاح‌طلب شهروند ایرانی کسی است که اصلاح‌طلب باشد، خاطرنشان کرد: در نظر آنها توجه به مشکلات شهروند ایرانی غیراصلاح‌طلب پوپولیستی است.

وی تصریح کرد: این در حالی است که اگر یک دستگاه و نهاد داخلی رفتار نامناسبی با شهروند اصلاح‌طلب داشته باشد، حتما باید محاکمه و حتی نابود شود اما اگر یک دولت بیگانه برخورد ناشایستی با یک ایرانی داشته چون بیگانه بوده اصلا نباید به آن مسئله پرداخت.

کوشکی با اشاره به رفتار ناشایست آمریکا با یک روزنامه‌نگار ایرانی و سکوت روزنامه‌های اصلاح‌طلب در این زمینه اظهار داشت:  وقتی که یک روزنامه‌نگار ایرانی را در فرودگاه نیویورک بیش از ۸ ساعت با زنجیر به ستون بستند یعنی رفتاری که حتی با یک حیوان نیز صورت نمی‌گیرد، هیچکدام از نشریات اصلاح‌طلب یک کلام نیز حرف نزدند چرا که ارباب و دولت کدخدا این کار را کرده بود.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در همین زمینه ادامه داد: اگر در فرودگاه مهرآباد یا فرودگاه امام به یک خانمی که حجاب را رعایت نمی‌کند تذکر رعایت حجاب داده شود، آن زمان فریاد حقوق بشر نشریات اصلاح‌طلب بلند می‌شود که این دیدگاه به شدت نژادپرستانه در داخل و به شدت حقیرانه در برابر خارجی‌ها عادت بسیاری از مطبوعات و فعالان اصلاح‌طلب است.

وی این مسئله را خلق و خوی کسانی دانست که می‌خواهند با کدخدا سازش کنند، افزود: این رفتار اصلاح طلبان و رسانه‌های آنها در این قضیه دفعه اول نبوده و دفعه آخر نیز نخواهد بود و متأسفانه این موضوع عادی شده است.

کوشکی ادامه داد: وقتی اصلاح‌طلبان بر روی هزاران ایرانی قربانی بمباران شیمیایی چشم می‌بندند و درباره کمک‌های کشورهای اروپایی به صدام در دوران جنگ حرفی نمی‌زنند به نظر می‌رسد که در نظر آنها اگر اروپایی‌ها هر کاری کنند بهترین کار است حتی اگر اقدام آنها صدور خون‌های آلوده باشد.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در پایان خاطرنشان کرد: در داخل کشور انسان ایرانی از نظر اصلاح‌طلبان کسی است که به اصلاح‌طلبی وفادار باشد و حرفی که این جریان بگوید را به صورت چشم و گوش بسته قبول کند.

یک نظر بگذارید