جستجو
آرشیو

اصلاح‌طلبان به صراحت به هم‌رنگ شدن جهانی تاکید دارند/ با عوض کردن رنگ جهانی انقلابی می‌شویم

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمدصادق کوشکی  در سلسله جلسات بزم اندیشه، نگاه جهانی داشتن را از ویژگی‌های جوان انقلابی دانست و اظهار کرد: مبارزه با ظلم و استکبار و تلاش برای رسیدن به وضعیت مطلوب از ویژگی‌های جوان انقلابی است به عنوان مثال مشاهده می‌کنیم که چندی پیش یک جبهه جهانی از جوان‌ها در کشور تونس تشکیل شد که در مورد دین و ملیت‌های مختلف در مسئله فلسطین، صلح، مقابله با استکبار و محیط زیست توافقی تشکیل دادند.

وی با اشاره به تفاوت های دنیای معاصر و گذشته، اظهار کرد: در دنیای معاصر شکل حاکمیت، مناسبات و حتی تعریف خانواده تغییر کرده است و دنیا دهکده کوچکی شده که کدخداهای نامحسوس دارد و رهبری دنیا را در اختیار گرفته‌اند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل، هم‌رنگی را از ویژگی‌های دنیای امروز معرفی و بیان کرد: جهانی‌سازی و آمریکاسازی از نام‌های دیگر هم‌رنگی بوده که این هم‌رنگ‌سازی از قدرت دنیای معاصر است و در پذیرش آن اجباری وجود ندارد.

کوشکی با اشاره به وظیفه جوان انقلابی در برابر این همرنگی دنیای معاصر، گفت: جوان انقلابی نه تنها باید آن قدر دقیق باشد که از هم‌رنگی فرار کند، بلکه باید سعی کند آن را به چالش نیز بکشد، روشنفکری کند و رنگی را انتخاب کند که خودش به آن روی آورده و باید توجه داشت که  انقلابی‌ترین افراد ما به دام این همرنگی افتادند.

وی یادآور شد: دنیای فعلی دنیایی است که عده معدودی فکر و بقیه مصرف می‌کنند و الزام رسیدن به جهان متفکر این است که مصرف کننده نباشیم؛ متفکر شدن خیلی دشوار است و برای عمیق و متفکر شدن باید به روز باشیم و در این راه از اطلاعات مختلف بهره بگیریم.

این کارشناس مسائل بین‌الملل، شهید آوینی را از جمله جوانان انقلابی معرفی و اظهار کرد: متاسفانه به دلیل سطحی نگری‌های بسیار، عمق فکر این شهید بزرگوار را متوجه نشده‌اند، وی برای بهتر شدن و بر هم زدن جهان موجود حرف داشت؛ شهید حسین الحوثی نیز از دیگر جوان انقلابی امروز است که با آشنایی با اندیشه‌های امام راحل رمز بدبختی‌ها را آمریکا و اسراییل می‌داند و چهره بعدی رهبر کنونی انصارلله است که جنبش را در مسیری هدایت می‌کند که معادلات دنیا را به هم ریخته و آمریکا و اسراییل قصد سرکوبی و نابودی وی را دارند.

کوشکی با اشاره به نامگذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷، بیان کرد: ما مفتخر به پایتخت فرهنگی شدن هستیم اما باید توجه داشت که بخشی از پروژه همرنگ‌سازی مورد نظر کدخدا اتفاق نیفتد که سبب ایجاد کینه و دشمنی اسراییل شود.

کارشناس مسایل بین الملل با اشاره به فرمایش امام راحل در واقعه کشتار حجاج ایرانی در سال ۶۶ که بیان کردند انتقام خود را از آل‌سعود با انتقام از آمریکا و اسراییل می‌گیریم، گفت: این موضوع بیانگر ماهیت همرنگ‌سازی است که توجه جوانان انقلابی به انتقام از آل‌سعود و وهابیت باشد و کینه آل سعود فراموش شود در حالی که آشنایی با اندیشه های امام خمینی از راهکارهای دستیابی به تفکرات عمیق محسوب می‌شود چرا که برای تفکر عمیق باید به منبعی وصل شویم که واقعیت جهان را داشته باشد و صحیفه و اندیشه‌های امام خمینی(ره) نمونه‌هایی از آن و نیز  پلی برای دستیابی به معارف اهل بیت(ع) و آموزه‌های دینی به شمار می‌رود.

وی خطاب به جوانان اظهار کرد: برخلاف جریان موجود به آگاهی نمایی‌ها اعتماد نکنید و بدانید اگر به نهج البلاغه و معارف اهل بیت توجه کنید در همه عرصه ها حتی محیط زیست نیز آگاهی پیدا خواهید کرد چرا که دین اسلام کامل‌ترین دینی است که در همه عرصه‌ها حرفی برای گفتن دارد.

کوشکی ،تهی‌تر و کندتر شدن ذهن را از نتایج ارتباط با فضاهای مجازی جدید دانست و افزود: فضاهای مجازی امروز برای ترویج غفلت و سبک مغزی ساخته شده‌اند که هیچ ارزشی ندارند اما اگر کسی توانست با استفاده از آنها دین را ترویج کند، کار خوب و البته سختی است.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد دیدگاه اصلاح‌طلبان و اصولگرایان در مورد هم‌رنگ شدن، بیان کرد: اصلاح‌طلبان هم‌رنگی را، محصول خلاقان و متفکران جهان می‌دانند و به صراحت به هم رنگ شدن تاکید دارند ولی اصولگرایان آن را تا جایی که با دین تضاد نداشته باشد، می‌پذیرند اما حقیقت این است که رنگ جهان غلط است و باید رنگ را عوض کنیم و در این حالت می‌توان گفت، انقلابی شده‌ایم.

یک نظر بگذارید