جستجو
آرشیو

مهمترین توقع از دولت در مقوله تحقق شعار سال، اعتقاد به اقتصاد مقاومتی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرنگار ندای گناباد در خصوص انتظارات از دولت در تحقق شعار سال گفت: علی رغم تاکیدات مقام معظم رهبری بر اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی، دولت یازدهم به دلیل عدم شناخت و عدم ایمان به مقوله اقتصاد مقاومتی، تاکنون اقدام جدی انجام نداده است.

وی اظهار کرد: لذا مهمترین توقع از دولت در مقوله تحقق شعار سال، اعتقادشان به مقوله اقتصاد مقاومتی است چراکه اگر این امر محقق شود، دولت وظایفشان را انجام خواهد داد.

کوشکی نقش مطالبه گری را در اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی مهم ارزیابی نمود و اذعان کرد: همه جامعه باید در جهت تحقق شعار سال از دولت مطالبه گری نمایند تا دولت در زیر فشار این مطالبه ها به سمت تحقق اقتصاد مقاومتی حرکت کند.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه اولین و بدیهی ترین نکته برای ایجاد هر جامعه ای، امنیت است، خاطرنشان کرد: اگر جامعه ای امنیت نداشته باشد و قدرت دفاع از امنیت خود را نداشته باشد، این جامعه بقا نخواهد داشت و لذا ایران اسلامی با وجود دشمنان فراوان از این مقوله مستثنی نیست و هر کسی عقلانی  به کشور نگاه نماید و حداقل شناختی را ایران و مناصبات جهانی نیز داشته باشد به این نتیجه خواهد رسید که ما نیازمندیدم در عرصه منطقه ای و بین المللی قدرت برتر دفاعی باشیم.

کوشکی در خصوص بیانات رهبری مبنی بر توجه دولت به جوانان مؤمن انقلابی گفت: دولت یازدهم، دولت سالمندان است و تاکنون توجهی به نیروی جوان و مؤمن کشور نداشته است چراکه اگر دولت یازدهم به نیروهای جوان و مومن کشور نگاه می کرد و فضا را برای همکاری آنها مساعد می نمود، مقام معظم رهبری در این خصوص تذکر نمی دادند و امیدواریم با تذکر رهبری، دولت به جوانان انقلابی و مؤمن توجه نماید.

یک نظر بگذارید