جستجو
آرشیو

طبق منطق دولت یازدهم آزادی بیان با توقیف رسانه در تناقض نیست!

محمدصادق کوشکی  فارس،‌ با بیان اینکه اقدامات متناقض دولت یازدهم از اظهار آزادی بیان رسانه در سال اول تا توقیف آنها در سال چهارم، همگی متناقض است،‌ گفت: اگر بخواهیم رفتارهای دولت روحانی را ارزیابی کنیم باید متوجه باشیم که این دولت را نمی‌توان تنها با شاخص‌ها و مؤلفه‌های منطقی ارزیابی کرد.

وی با بیان اینکه دولت یازدهم منطق خاص اختصاصی و استثنایی خود را دارد افزود: وقتی روحانی اعلام می‌کند که باید منتقدین را دار زد و صدای آنها را خفه کرد معنایش آن است که دولت ترجیح می‌دهد برخی منتقدینی را خفه کرده تا دهان آن منتقدی که تشخیص می‌دهد را باز نگه دارد تا هر آنچه می‌خواهد بگوید و انجام دهد.

کوشکی اظهار داشت:‌ منطقی که روحانی و دولتش دارد متفاوت از دیگر منطق‌های موجود است که مصداق آن را در برجام به خوبی می‌بینیم.

وی خاطر نشان کرد: روحانی به صراحت اعلام کرده که همه تحریم‌ها به یکباره برداشته می‌شود در حالی که ظریف به صراحت گفته هیچ تحریمی در عمل برداشته نشده است که تمامی این موارد نشان دهنده تناقض در دولت یازدهم است که لابد طبق این منطق ایرادی در این موضوع وجود ندارد؟

کارشناس مسائل سیاسی گفت:‌ اگر منطق درونی دولت یازدهم را که ویژه اختصاصی این دولت است نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که موارد مربوط به رسانه هم اینگونه است چرا که اظهارات ابتدای آغاز به کار دولت یازدهم درباره آزادی بیان رسانه‌ها و عملکرد این دولت در سال چهارم درباره توقیف رسانه‌ها با یکدیگر همخوانی دارد البته طبق این منطق می‌توان سخت‌ترین رفتارها را با رسانه‌ها داشت.

کوشکی گفت:‌ در چهار سالی که از عمر دولت یازدهم می‌گذرد کاملا مشهود است که همه امور متناقض در این دولت قابل جمع هستند و نمی‌توان نگاه پارادوکسی طبق این منطق به آن داشت.

یک نظر بگذارید