جستجو
آرشیو

دولت رسانه‌های شفاف و صادق را به جهنم حواله می‌دهد

محمدصادق کوشکی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگارن تسنیم «پویا» درباره چرایی عدم رشد رسانه‌های داخلی در عرصه بین‌المللی اظهار کرد: وقتی مسئولان ما به قدرت رسانه‌های داخلی اعتقادی ندارند، رسانه‌های داخلی چگونه می‌توانند در عرصه بین‌المللی رشد کنند.

وی ادامه داد: در واقع دولتمردان ما یکسری رسانه بله قربان‌گو را به رسانه‌های شفاف ترجیح می‌دهند و شاهد بودیم که رسانه‌های صادق و شفاف را به جهنم حواله دادند.

کوشکی درباره چرایی وجود چنین نگاهی به رسانه‌های داخلی خاطرنشان کرد: این نگاه به این دلیل ایجاد شده که بسیاری از دولتمردان دچار خود‌کم‌بینی هستند، در مقابل این نگاه به رسانه داخلی اما نگاه به رسانه‌های خارجی کاملا متفاوت است و زمانی که یک رسانه خارجی اقدام به گفت‌و‌گو با دولتمردان ما می‌کند، خوشحالی و ارادت آنها به این رسانه‌‌ها کاملاً مشهود است و این یک نمونه کوچک از تبعیض میان رسانه‌های داخلی و خارجی است.

این کارشناس مسائل سیاسی و رسانه‌ای در مورد نقاط ضعف رسانه‌های داخلی متذکر شد: می توانم بگوییم ما رسانه جدی نداریم، رسانه‌ای که وابسته نباشد و  دارای پایگاه مشخص باشد، این نقطه ضعف رسانه‌های داخلی کشور است.

کوشکی در مورد جایگاه خبرگزاری تسنیم در عرصه رسانه گفت: انتظار از خبرگزاریی همانند خبرگزاری تسنیم برای جذب مخاطب بیش از این است و تسنیم باید برنامه جدی‌تری برای جذب مخاطب داشته باشد.

یک نظر بگذارید