جستجو
آرشیو

واکنش ضعیف رییس جمهور اجازه چنین لفاظی را به ترامپ داد

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاست خارجی درگفت‌وگو با سیاست روز به لفاظی‌های ترامپ در قبال رییس جمهور کشورمان اشاره کرد و گفت: آنچه رییس جمهور آمریکا به عنوان پاسخ به روحانی بیان کرد در واقع همان اقداماتی بود که اوباما انجام می داد.

وی افزود: دولت قبلی آمریکا به جای لفاظی اقدامات ضد ایرانی را انجام می‌داد اما ترامپ هم لفاظی می‌کند و هم به صورت عملی رویکردهای خصمانه آمریکا علیه ملت ایران را نشان می‌دهد.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی اتفاق تازه‌ای نیست، تصریح کرد: در طول ۳۸سال که از انقلاب می‌گذرد انواع سیاست‌های خصمانه را از آمریکا شاهد بودیم، سال ۶۶و ۶۷انهدام ایرباس ایرانی از سوی ناو آمریکایی در‌آبهای خلیج فارس و حمله به کشتی بزرگ ارگ اینها نمونه کوچکی از جنایات عظیم شیطان بزرگ علیه ملت ایران است.

وی با بیان اینکه برجام زمینه‌ای برای رسوایی بزرگ آمریکایی‌ها شد،گفت:میزان دشمنی واشنگتن با جمهوری اسلامی بعد از برجام ابعاد وسیع‌تری به خود گرفت و با روی کار آمدن ترامپ بر همگان ثابت شد که آمریکا تا ابد دشمن ملت ایران باقی خواهد ماند.

این کارشناس مسائل سیاست خارجی اظهارداشت: برخی‌ها توهم داشته و فکر می‌کردند اگر به آمریکا لبخند بزنند این دولت استکباری سیاستش را تغییر خواهد داد که با روی کار آمدن ترامپ خیلی چیزها مشخص شد.

وی با هشدار اینکه همین آدم‌های متوهم سعی بر این دارند تا حساب ترامپ را از آمریکا جدا کنند، افزود: عملکرد ترامپ بطور خالص منعکس کننده اوج بی‌صداقتی و رویکرد ضد ایرانی دولتمردان آمریکایی در قبال ملت است.

کوشکی با انتقاد از ضعف روحانی در پاسخی مقتدرانه به همه این مدت لفاظی‌های همتای آمریکایی خود، تصریح کرد: رییس جمهور کشورمان آنطور که باید پاسخی در خور ترامپ را نداد، به همین دلیل این رییس جمهور تازه آمده به خود جرات اینچنین لفاظی را بعد از سخنان روحانی در مراسم ۲۲بهمن داد.

یک نظر بگذارید