جستجو
آرشیو

عدم راه اندازی«شبکه ملی اطلاعات» جهالت است

محمد صادق کوشکی استاد دانشگاه تهران و کارشناس مسائل فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی در خصوص لزوم همگرایی بین نیروهای مؤمن و انقلابی در فضای مجازی در جهت سالم‌سازی این فضا، اظهار داشت: همه افرادی که اندیشه انقلاب اسلامی را حتی با روایت ها و قرائت های مختلف قبول دارند، برای بقای خودشان و بقای اندیشه انقلاب ناگزیر هستند که متحد باشند. انقلاب اسلامی یک اندیشه کلی است ولی این اندیشه روایت های مختلف دارد.

**فعالیت فردی در فضای مجازی نتیجه ای ندارد

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران ادامه داد: برای اینکه این اندیشه را به درستی درک کنیم ناگزیر هستیم که همه روایت های وفادار به این اندیشه را بشناسیم. زمانی که هر یک از رسانه ها و دیدگاه ها به این عرصه ورود پیدا می کنند و در کنار یکدیگر قرار می گیرند، تصویر اصلی از مجموعه فکری انقلاب اسلامی را ارائه خواهند داد. البته وفاداران به این تفکر دشمنان زیادی دارند؛ بنابراین چنانچه در این جریان به صورت فردی حرکت کنند، به طور قطع لطمه خواهند خورد. ضرورت بقا ایجاب می کند تا نیروها در کنار یکدیگر بایستند تا فرصت بقا را افزایش دهند.

«شبکه ملی اطلاعات» کشور را از تهاجم، تخریب و کارشکنی دشمنان مصون می دارد

این کارشناس مسائل فرهنگی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه در فضایی هستیم که اینترنت جهانی رسماً در دست دشمنان کشورمان است و آنها اجازه نخواهند داد که ما از این شبکه علیه اشان استفاده کنیم، گفت: ما ناگزیر هستیم برای اینکه از تهاجم، تخریب و کارشکنی دشمنان مصون بمانیم، «شبکه ملی اطلاعات» را راه اندازی کنیم. راه اندازی «شبکه ملی اطلاعات» از نظر امنیتی، فرهنگی و دلایل دیگر نیز یک ضرورت محسوب می شود.

** مخالفان «شبکه ملی اطلاعات» نفوذی دشمن هستند

این استاد دانشگاه با اشاره به این نکته که آنهایی که با «شبکه ملی اطلاعات» مخالفت می کنند، بازیگر سناریوی دشمن هستند، تأکید کرد: آنهایی که «شبکه ملی اطلاعات» را درک نمی کنند، در حقیقت مناسبات حاکم بر جهان ارتباطات را درک نمی کنند؛ یعنی برخی از کسانی که با «شبکه ملی اطلاعات» مقابله می کنند و یا در راه اندازی آن سنگ اندازی و کارشکنی می کنند، در بهترین حالت، جاهل اند و در حالت دیگر سرباز و نفوذی دشمن هستند.

کوشکی ادامه داد: فضای بین المللی اطلاعات، فضایی است که بخش عظیم آن و به عبارت بهتر همه این فضا در دست دشمنان کشورمان است و ما نیز در این فضا مغلوب دشمن هستیم. به همین دلیل است که باید یک عرصه و پهنه ملی اطلاعات داشته باشیم و این یک ضرورت است.

**«شبکه ملی اطلاعات» عامل اقتدار برای کشور است

این کارشناس مسائل فرهنگی در خاتمه به آثار «شبکه ملی اطلاعات» اشاره و ادامه داد: چنانچه شبکه ملی اطلاعات در کشورمان راه اندازی شود می تواند به یک عامل اقتدار برای کشور تبدیل شود. رهبر انقلاب نیز فرمودند که «اگر من امروز رهبر انقلاب نبودم، رئیس فضای مجازی کشور می شدم»؛ بنابراین رهبر انقلاب به این نکته تأکید دارند و در شرایط کنونی حضور جهادی و انقلابی نیروهای مومن در فضای مجازی لازم و ضروری است.

یک نظر بگذارید