جستجو
آرشیو

«تاریخ مستطاب آمریکا» را در گوشی‌های همراه بخوانید

تاریخ مستطاب آمریکانسخه الکترونیک کتاب «تاریخ مستطاب»، نوشته صادق کوشکی به همراه کاریکاتورهایی از مازیار بیژنی همزمان با ایام برگزاری پویش مطالعاتی روشنا تولید و در کتابخوان فراکتاب توزیع شده است.

«تاریخ مستطاب آمریکا» به همراه کتاب کودک «بچرخ تا بچرخیم» اثر محمد سرشار برای هفتمین دوره پویش مطالعاتی روشنا معرفی شده‌اند که توزیع آن  از ۲۰ اسفند ۹۵ آغاز شده است. تفاوت این دوره با دوره‌های قبل در این است که کتاب کوشکی در قالب نسخه دیجیتال نیز عرضه می‌شود. نسخه الکترونیک اثر با قیمت ۵۹ هزار ریال در کتابخوانفراکتاب موجود است.

کوشکی در «تاریخ مستطاب آمریکا» در سه فصل به موضوعاتی چون تأسیس آمریکا و فضای داخلی آن، سیاست‌های آمریکا در عرصه بین‌المللی و سیاست‌های آمریکا در قبال ایران، با زبانی طنز به روایت تاریخ آمریکا می‌پردازد و در کنار آن در هربخش از کتاب کاریکاتورهای کشیده شده توسط مازیار بیژنی نیز استفاده شده است.

یکی دیگر از نکات منحصر به فرد این کتاب استفاده از منابع مرتبط با آمریکا است که در خارج از جمهوری اسلامی تولید شده‌اند. همچنین نویسنده برای نگارش این کتاب از مشاوره عباس سلیمی نمین و فواد ایزدی، دو نفر از چهره‌های آشنا با تاریخ آمریکا، بهره برده است.

در این دوره پویش مطالعاتی روشنا نیز مانند دوره‌های  قبل، قرعه‌کشی به صورت هفتگی انجام خواهد شد و هر هفته به قید قرعه به تعدادی از افرادی که در همان هفته در مسابقه شرکت کرده‌اند، جوایزی اهدا می‌شود./باشگاه خبرنگاران پویا

یک نظر بگذارید