جستجو
آرشیو

فیلم‌های توقیف شده اساساً مغایر نظام، احکام اسلام و حاوی توهین به مقدسات هستند

کوشکی:اهانت به دانشجویانی که مرگ بر آمریکا می گویند محبوب آقای جلایی پور هستند! روزنامه جوان در گزارشی درباره ماجرای رفع توقیف کمیته ای فیلمهای مسئله دار در روزهای آخر عمر دولت یازدهم به گفت وگو با محمدصادق کوشکی پرداخته و نوشته است که موضوع رفع توقیف فیلم‌های مسئله‌دار را با محمدصادق کوشکی، عضو هیئت علمی دانشگاه و فعال فرهنگی در میان گذاشتیم. وی تلاش برای رفع توقیف فیلم‌ها را در زمان کنونی از عوارض مستی آنچه وی ناشی از پیروزی به اصطلاح تک‌ماده‌ای دولت دوازدهم می‌داند، عنوان کرد؛ پیروزی که به اعتقاد وی ناشی از تخلفات سازمان‌یافته صورت گرفته و سبب شده آداب و رفتار معقول پس از پیروزی از سوی برخی مدیران دولتی بروز پیدا نکند.
وی به این اشاره می‌کند که فیلم‌های توقیف شده اساساً مغایر نظام یا مغایر با احکام اسلام و حاوی توهین به مقدسات هستند و برخی به قدری مسئله‌دار بوده‌اند که خود دولت مجبور به توقیف آنها شده است و دلیل اینکه حالا تمایل به رفع توقیف آنها پیدا کرده را باید در تفکر حاکم بر دولت جست‌وجو کرد؛ تفکری که به گفته این فعال فرهنگی از دل آن سند ۲۰۳۰ بیرون می‌آید.
کوشکی در ادامه عنوان کرد: وقتی به مقام امام هشتم شیعیان اساعه ادب می‌کنند و عذرخواهی هم نمی‌کنند، وقتی بی‌حیایی و بی‌عفتی را به واسطه امضا و اجرای سند ۲۰۳۰ اشاعه می‌دهند دیگر چه انتظاری باید داشت؟
راهبرد این دولت حمایت و ترویج سینمایی که تقویت‌کننده فرهنگ باشد، نیست. پیش از انقلاب هم شهربانو فرح پهلوی دوگونه سینمای جشنواره‌ای و آبگوشتی را به موازات هم ترویج می‌کرد و الان هم سازمان سینمایی همان راهبرد را پیگیری می‌کند با این تفاوت که فرح پهلوی مطابق سیاست‌های نظام سلطنت فعالیت می‌کرد، ولی آقایان کاملاً مغایر با روح و متن قانون اساسی جمهوری اسلامی افکارشان را پیش می‌برند. اسلامیت جزء لاینفک جمهوری اسلامی است، رئیس‌جمهور قسم یاد کرده که حافظ مذهب جعفری باشد، اما در عمل طور دیگری رفتار می‌کند.

یک نظر بگذارید