جستجو
آرشیو

عملیات ذوالفقار،از پاستور تا دیرالزور

الف) نمی دانم بچه های هوا فضای سپاه روی موشکهایی که به قلب داعش شلیک کردند چه نوشته بودند اما به کوری چشم آنهایی که چشم دیدن  “موشک نوشته ها”  را ندارند، موشکها شلیک شدند تا جمهوری اسلامی پس از روسیه، دومین قدرتی باشد که توان موشکی اش را در بحران سوریه به رخ بکشد و غرور را مهمان دلهای مومنان در ایران و جهان کند.

ب)هرچند دیپلماتهای ترسو و حقوقدانان بی سوادی که قدرت درک  فایده و ضرورت “موشک” و “موشک نوشته” را  ندارند در برابر شلیک موشکهای هوا فضای سپاه لال شده و همانند سعودی ها و آمریکاییها سکوت پیشه کرده اند ، اما بعید است که بعد از این عملیات دیگر در کشور آدم منصف و با غیرتی پیدا شود که لزوم مسلح شدن به سیستم موشکی را احساس نکرده باشد.

راستی اگر به توصیه نوکران وطنی کدخدا گوش کرده بودیم و موشکها  به سرنوشت “سانتریفیوژها” مبتلا شده بودند امروز چگونه و با “چی” با داعش تصفیه حساب می کردیم؟ با تخت روانچی؟ با عراقچی؟ با بعیدی نژادچی ؟ یا با توییتهای ظریف چی؟ شاید هم با مکاتبه با دبیرکل سازمان ملل و تحقیق و بررسی در باره حوادث تروریستی امسال در تهران!  (می دانید که  در چهار سال اخیرمهمترین اقدام وزارت امورخارجه ما در برابر کشتار هموطنان ما به دست آل سعود و …”اعلام تحقیق” در مورد آن کشتارها بوده است مثلا همین  جنایت اخیر سعودیها و قتل صیاد مظلوم بوشهری که دستگاه دیپلماسی ما به تحقیق بسنده کرد تا خون این صیاد مظلوم همانند خون حجاج مظلوم کشتار “منی” فدای تنش زدایی با آل سعود شود.)

ج) مهمترین پیامد این عملیات ،تثبیت جایگاه جمهوری اسلامی به عنوان قدرت اول نظامی در غرب آسیاست ، چرا که سپاه با این عملیات ثابت کرد توان و قدرت نظامی  ربطی به خریدهای چند صد میلیارد دلاری سلاح از آمریکا ندارد و قدرت حقیقی از آن ملتی است که اراده بکار گیری سلاح و مدیریت پیامدها و دستاوردهای آن را داشته باشد.به بیان دقیق تر وقتی خبر این عملیات منتشر شد هیچ فرد یا قدرتی در داخل یا خارج  پیدا نشد که بتواند آن را محکوم کرده و یا با آن مخالفت کند و این یعنی جمهوری اسلامی به جایگاهی دست پیدا کرده که قدرت مشروع و مقبول منطقه ای توصیف می شود.

د)امیدواریم همان گونه که صهیونیستها و آل سعود به خوبی متوجه معنا و پیام این عملیات شدند ،  دیپلماتهای عاشق کنسرت و کدخدا هم تلاشی برای فهم این عملیات و تاثیر آن بر ارتقای سطح امنیتی و ترفیع جایگاه جمهوری اسلامی در ساختار قدرت منطقه ای و بین المللی بکنند تا مدتی بعد شاهد اهانت به این جایگاه توسط شیوخ دیپلمات یا دیپلماتهای شوخ و شنگ نا آشنا به الفبای قدرت و نظام بین الملل داخلی نباشیم!

محمدصادق کوشکی

یک نظر بگذارید