جستجو
آرشیو

برجام سوراخ یا پاره

۱- برجام مثل اناری بود که در طول مذاکرات و بدست دو طرف ، به صورتی اساسی آب لمبو شد تا در فردای نهایی شدنش، آمریکا آب آن را تا قطره آخر بمکد.و چنین شد و اکنون آنچه از بر جام باقی مانده، تفاله ای است که دردی از هیچ کس را دوا نخواهد کرد نه روحانی و نه ملت ایران و نه ترامپ.

نتیجه برجام همانی بود که اوباما در نطق خداحافظی از کاخ سفید با افتخار آن را علنی کرد : «نابودی توان هسته ای جمهوری اسلامی بدست دولت یازدهم»

۲- آمریکا محصولش را از باغ برجام چیده و دیگر بود و نابود باغ برایش مهم نیست.آمریکاییها از همان فردای برجام به فکر برجامهای موشکی، حقوق بشری و…بودند و همه بازیهای اوباما و خلف صالحش در خصوص روح و متن برجام نمایشی است برای رسیدن به برجامهای جدید و در این میان ترامپ ( به ظاهر دیوانه )به دقت مشغول ایفای نقش خود در این نمایش است، نمایشی که اروپایی ها هم نقشهای خود را بر اساس آن ایفا می کنند.

۳- روزگاری روحانی در خیالاتش کد خدایی میدید که بر اروپایی ها حکومت میکند و بستن با او مشکلات مملکت را ریشه کن خواهد کرد و امروز در خیالی جدید تصور میکند که با کمک اروپاییان خواهد توانست آمریکا را وادار به اجرای تعهدات برجامیش کند و احتمالا چند سالی لازم باشد تا جناب ایشان متوجه شود که این خیال جدید نیز مثل قبلی خام و بی پایه است.

۴- برجام از همان ابتدا به شکل غربالی ساخته شد که آمریکا و اروپا آردشان را با آن الک کنند و ممکن نبود ( و نیست) که روحانی با این غربال ، آبی برای تر کردن لبان ملت ایران فراهم کند.در چنین حالتی چه فرقی میکند که برجام بماند و یا پاره شود؟ غربال چه پاره و چه سالم برای حمل آب ساخته نشده است.
و این همان نکته ای است که روحانی و سایر حامیان برجام با تمام توان سعی در مخفی کردنش دارند. بدون تردید جرم مخالفان برجام از همان ابتدا این بود که این حقیقت را به صراحت فریاد کردند.و به جهنم حواله شدند.

منبع کانال تلگرامی دکترمحمدصادق کوشکی

@karbala5_kuoshki

یک نظر بگذارید