جستجو
آرشیو

رژیم صهیونیستی به دنبال یافتن بهانه­‌ای برای تداوم حملات خود به سوریه است

نگرانی صهیونیست­‌ها از حضور نیروهای جمهوری اسلامی ایران در سوریه پیش از اینکه یک نگرانی واقعی باشد، بخشی از پروژه دائمی مظلوم‌نمایی و جنگ روانی محسوب می­‌شود

«محمدصادق کوشکی»، تحلیلگر مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در خصوص نگرانی­‌های رژیم صهیونیستی از حضور ایران در سوریه به دنبال موضع اخیر وزیر جنگ رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه هدف اصلی این رژیم در سوریه ممانعت از حضور ایران در این کشور است، با اشاره به اینکه پروپاگاندا بخشی از رفتارهای رژیم صهیونیستی را در سوریه تشکیل می­‌دهد، بیان داشت: صهیونیست­‌ها به دنبال یافتن بهانه­‌ای برای تداوم حملات خود به سوریه هستند.

وی با توجه به توسل رژیم صهیونیستی به ابزارهای تبلیغاتی برای توجیه رفتارهای غیر مشروع خود گفت: تبلیغات یا پروپاگاندا بخشی از رفتارهای رژیم صهیونیستی را در طول سال‌های ایجاد این رژیم تا به امروز تشکیل داده است.

تحلیلگر مسائل بین‌الملل با تأکید بر تاکتیک­‌هایی که صهیونیست­‌ها برای جبران شکست­‌های خود به کار گرفته­‌اند، اشاره داشت: صهیونیست‌ها همیشه تلاش کرده­‌اند در عرصه‌های مختلف با بزرگ‌نمایی دشمنان و مظلوم‌نمایی خود پیش بروند.

وی با اشاره به واقعیت مواضع رژیم صهیونیستی در قبال حضور ایران در سوریه تأکید کرد: نگرانی صهیونیست­‌ها از حضور نیروهای جمهوری اسلامی ایران در سوریه پیش از اینکه یک نگرانی واقعی باشد، بخشی از پروژه دائمی مظلوم‌نمایی و جنگ روانی محسوب می­‌شود.

کوشکی با توجه به چرایی بهره­ گیری صهیونیست­‌ها از جنگ روانی یادآوری کرد: آن­ها همیشه خود را مظلوم نشان می‌دهند؛ به­ گونه­‌ای که دشمنان قدرتمند این رژیم را محاصره کرد‌ه‌اند اما این رژیم با این تصویرسازی توجیه می­‌کند که برای دفاع از خود در برابر دشمنان حق دارد دست به هر اقدامی بزند.

وی با تأکید بر مداخله­‌های پیشین رژیم صهیونیستی در سوریه خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها پیش از حضور نیروهای جمهوری اسلامی ایران در سوریه نیز بارها این کشور را مورد هدف حملات خود قرار داده بودند. آن­ها پیش از بحران ۲۰۱۱ دست به این حملات می­‌زدند.

تحلیلگر مسائل بین‌الملل با اشاره به هدف تهدیدات اخیر صهیونیست­‌ها در قبال امکان احداث پایگاه ایرانی در سوریه گفت: آن­ها با اعلام اینکه اگر ایران در سوریه پایگاه دائمی داشته باشد، سوریه را بمباران خواهند کرد، سعی می­‌کنند بهانه‌ای برای تهاجم‌های آینده خود داشته باشند.

وی با توجه به اینکه تهاجم رژیم صهیونیستی به سوریه برخلاف تمام مقررات بین‌المللی است، افزود: این حملات از نظر قوانین بین‌المللی هیچ توجیهی ندارد. صهیونیست­‌ها برای اینکه از موقعیت یک متجاوز خارج شوند و خود را در موقعیت یک مظلوم قرار دهند که اقدام به دفاع از خود کرده است، حضور ایران را در سوریه بزرگ‌نمایی می­‌کنند.

یک نظر بگذارید