جستجو
آرشیو

تنفس تروریست‌ها در غوطه شرقی با برقراری آتش‌بس

هر گاه بحث آتش‌بس مطرح شده هیچ‌کدام از گروه‌های تکفیری به قواعد آن وفادار نبوده‌اند و  معمولا این آتش‌بس‌ها زمانی مطرح می‌شود که گروه‌های تروریستی در مخمصه هستند

محمدصادق کوشکی کارشناس غرب آسیا در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آتش بس ۳۰ روزه در سوریه که از قطعنامه آن از طرف کویت و سوئد در شورای امنیت مطرح شد، اظهار کرد: شورای امنیت تا کنون جلسات مختلفی را به بهانه اجرای آتش‌بس در سوریه برگزار کرده است، اما همه آنها به نفع گروه‌های تکفیری بوده است.

کارشناس مسائل غرب آسیا بیان کرد: هر گاه بحث آتش‌بس مطرح شده هیچ‌کدام از گروه‌های تکفیری به قواعد آن وفادار نبوده‌اند و  معمولا این آتش‌بس‌ها زمانی مطرح می‌شود که گروه‌های تروریستی در مخمصه هستند.

وی ادامه داد: آتش‌بس در غوطه شرقی، ایجاد تنفسی برای گروه‌های تروریستی_تکفیری است تا از محاصره نیروهای ارتش سوریه خارج شوند و این امر یک کمک برای آنها به حساب می‌آید.

کوشکی گفت: تنها کسانی که به الزامات  آتش‌بس‌ها پایبند نمی‌مانند تروریست‌ها هستند.

وی در پایان با بیان اینکه  آتش‌بس در سوریه به صورت دلخواه از جانب تروریست‌ها نقض می‌شود، خاطرنشان کرد: این یک رفتار جانبدارانه در مجامع بین‌المللی علیه کشورهایی امثال سوریه است چرا که برای تمام طرف‌ها الزام آور نیست.

یک نظر بگذارید