جستجو
آرشیو

روحانی از « آشنا » هم خورد!

آیا آن چنان که برخی اصلاح طلبان افراطی معتقدند، آشنا نفوذی اصولگرایان در دولت روحانی است؟ و یا این که در نظر آشنا دولت روحانی مانند امارت « میرنوروزی» و دولت مستعجل جلوه کرده است؟ دولتی که باید به سرعت از آن تبری جست؟


۱- تا چند روز پیش حسام الدین آشنا از وفادار ترین همراهان روحانی بشمار می آمد، اما انتشار کلیپ کوتاهی از سوی مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری ( مجموعه تحت ریاست آشنا ) نشان داد که حتی آشنا هم به صف منتقدین جدی روحانی پیوسته و برای مبرا کردن خود از همکاری با روحانی تلاش می کند .

۲- در این کلیپ که رسما از سوی مرکز بررسی های استراتژیک در فضای مجازی منتشر شده، یکی از مدیران این مرکز با تشبیه کشور به هواپیمای در حال سقوط از روحانی به عنوان کاپیتان این هواپیما می خواهد تا نظرات منتقدین را بشنود و از خشونت با منتقدین و کارشناسان دست برداشته و روش و منش دیکتاتور ها را کنار بگذارد


در جای دیگری از این کلیپ فرد مذکور با ذکر مثال هایی از تاریخچه هوانوردی بیان می دارد که تودهنی زدن خلبان به کمک خلبان منتقد و نشنیدن دیدگاه های او، عامل سقوط هواپیما بوده است. و بر همین اساس سکاندار اجرایی کشور را به شنیدن نظرات منتقدین و دست برداشتن از خودکامگی دعوت می کند.

۳- حال باید دید واکنش روحانی به این اقدام آشنا چیست؟ روحانی اعتماد خود به آشنا را به صورتهای مختلف نشان داده است، مثلا در لایحه بودجه سال ۹۷ با وجود مشکلات جدی مالی ، میلیاردها تومان بودجه در اختیار آشنا و مرکز بررسی های استراتژیک قرار گرفته و در چنین وضعیتی آشنا اعتماد روحانی را با انتشار این کلیپ پاسخ گفته است.

۴- آیا آن چنان که برخی اصلاح طلبان افراطی معتقدند، آشنا نفوذی اصولگرایان در دولت روحانی است؟ و یا این که در نظر آشنا دولت روحانی مانند امارت « میرنوروزی» و دولت مستعجل جلوه کرده است؟ دولتی که باید به سرعت از آن تبری جست؟

منبع: کانال تلگرام دکتر محمدصادق کوشکی

https://t.me/karbala5_kuoshki

یک نظر بگذارید