جستجو
آرشیو

حملات آمریکا و متحدان آن به سوریه محور مقاومت را هماهنگ­‌تر کرد

کارشناس غرب آسیا: حملات آمریکا و متحدان آن به سوریه محور مقاومت را هماهنگ­‌تر کردمحمدصادق کوشکی کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص حمله آمریکا، انگلیس و فرانسه به سوریه و نتایج این حملات، با اشاره به اینکه این حملات محور مقاومت را هماهنگ­تر کرده است، بیان داشت: دو جبهه‌بندی تحت عنوان جبهه مقاومت و جبهه حامیان رژیم صهیونیستی از مدت‌ها پیش در منطقه قابل مشاهده است. این دو جبهه دیر یا زود باید به یک صف‌بندی قطعی برسند.

وی با توجه به نتیجه حملات علیه سوریه گفت: حملات آمریکایی‌ها به همراه فرانسوی‌ها و انگلیسی­‌ها به بهانه حملات شیمیایی ادعایی دولت سوریه باعث ایجاد هماهنگی بیشتر در محور مقاومت و ارکان آن شده است. هرچقدر این رفتارهای خصمانه از سوی آمریکایی‌ها و فرانسوی‌ها علیه دولت قانونی سوریه بیشتر شود، طبیعتاً موضع محور مقاومت جدی‌تر خواهد شد.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا با تأکید بر افراط‌گرایی دولت ترامپ اشاره داشت: روس‌ها ناگزیر هستند در این مسئله دست از محافظه‌کاری بردارند و موضع جدی‌تری اتخاذ کنند. خشونت بدون حدومرز ترامپ در منطقه به‌نوعی هم روسیه را جدی‌تر و هم محور مقاومت را هماهنگ‌تر کرده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «حملات آمریکا و متحدان این کشور به سوریه چه پیامدهایی بر جایگاه این کشورها در بین افکار عمومی منطقه دارد؟» بیان داشت: محور مقاومت واشنگتن را دشمن خود می‌داند. هرچقدر رفتار آمریکایی‌ها خصمانه‌تر شود، محور مقاومت نسبت به دشمنی خود با آمریکا مطمئن‌تر می‌شود.

کوشکی با اشاره به اینکه رفتار آمریکا در منطقه در طول سال‌های گذشته تغییر نکرده است، تأکید داشت: واشنگتن حامی رژیم صهیونیستی و رژیم‌های مرتجع منطقه بوده است. خود این رژیم‌ها نیز جایگاه و عملکرد مشخص و واضحی داشته‌اند. جبهه مقاومت نیز به همین دلیل شکل گرفته است. رفتارهای آمریکا مسبوق به سابقه است و جدید نیست. به همین خاطر اتفاق چندان خاصی از این نظر رخ نداده است.

وی در پاسخ به این پرسش که «حملات واشنگتن و متحدان این کشور به سوریه چه اهدافی را دنبال می­‌کرد؟» گفت: آمریکایی‌ها در سوریه تاکنون به اهداف خود نرسیده‌اند. همان‌طور که حمله پیشین آمریکا هیچ نتیجه‌ای نداشت، حمله اخیر این کشور نیز صرفاً برای بستن دهان سعودی‌ها است.

کارشناس ارشد مسائل غرب آسیا با توجه به دیدگاه ترامپ به مسئله سوریه اشاره داشت: واشنگتن پول­های کلانی را از ریاض دریافت کرده است. با این‌ حال آمریکایی‌ها سوریه را باتلاق می‌دانند و به دنبال این هستند که خود را از آن نجات دهند.

یک نظر بگذارید