جستجو
آرشیو

ادعاهای نتانیاهو؛ فضاسازی تبلیغاتی برای تحمیل برجام موشکی و منطقه‌ای به ایران

اکنون هم آمریکایی‌ها و هم اروپایی‌ها در فاز دوم به دنبال این هستند که توان موشکی ایران را تضعیف کرده و اگر بتوانند به مرز نابودی بکشانند و در ادامه نفوذ و حضور منطقه‌ای ایران را از بین ببرند

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، روز گذشته در سخنانی مضحک مدعی شد که ایران برنامه هسته‌ای مخفی دارد و اسناد این ادعا را برای تأیید صحت آنها به امریکا ارائه خواهد داد.

وی اظهار کرد: ایران بعد از حصول توافق هسته‌ای برجام به جامعه بین‌المللی درباره برنامه هسته‌ای دروغ گفته و تلاش کرده فعالیت‌های هسته‌ای خود را تشدید کند.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه نمایش خود عنوان کرد: برنامه هسته‌ای ایران مبتنی بر دروغ و فریبکاری ایران شکل گرفته است. ایران همچنان دارد دروغ می‌گوید. ظریف گفت ایران هیچ‌وقت به دنبال سلاح اتمی نبوده اما با توجه به این مدارک معلوم است که بوده. توافق با ایران هرگز نباید شکل می‌گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان نیز ساعاتی پیش از سخنرانی و نمایش نتانیاهو در توئیتی وی را چوپان دروغگویی توصیف کرد که به رغم فضاحتش نمایش کارتونی اش در مجمع عمومی سازمان ملل، درس نمی گیرد و در صدد کلاه گذاشتن بر سر مردم است.

جنگ روانی اسرائیل؛ پشتوانه تبلیغی آمریکا و اروپا برای تحمیل برجام موشکی و منطقه‌ای به ایران

محمد صادق کوشکی، کارشناس مسائل سیاسی و عضو هیئت علمی دانشگاه تهران درباره اهداف نتانیاهو از این اقدام به ویژه با توجه به نزدیک شدن به ۲۲ اردیبهشت و زمان اعلام باقی ماندن یا نماندن آمریکا در برجام و واکنش اروپا به این مسئله گفت: اروپایی‌ها در مسئدله برجام با آمریکایی‌ها هماهنگ هستند و محصولی را که می‌خواستند از برجام هسته‌ای چیدند و آن هم تضعیف توان هسته‌ای ایران بود.

وی ادامه داد: اکنون هم آمریکایی‌ها و هم اروپایی‌ها در فاز دوم به دنبال این هستند که توان موشکی ایران را تضعیف کرده و اگر بتوانند به مرز نابودی بکشانند و در ادامه نفوذ و حضور منطقه‌ای ایران را از بین ببرند.

کوشکی با بیان اینکه پیشبرد این طرح‌ها نیاز به یک پشتوانه تبلیغی دارد، گفت: اقدام نتانیاهو و اتهام‌زنی‌های مضحک او به ایران در این راستاست. این اقدام تکرار همان کاری است که نتانیاهو در فصل برجام انجام داد. اسرائیلی‌ها همواره خواستار حداکثر فشار بر ایران هستند و مطالبات اسرائیل هم بر آمریکایی‌ها و هم اروپایی‌ها مؤثر است.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: طبیعتا الان که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها تصمیم گرفتند که برجام‌های موشکی و منطقه‌ای را به ایران تحمیل کنند نتانیاهو هم کار خود را شروع کرده است. در حالی که تا حدود دو ماه پیش چنین موضع‌گیری را از سوی اسرائیلی‌ها مشاهده نمی‌شد. اما اکنون که امریکا و اروپا برای تحمیل برجام‌های موشکی و منطقه‌ای به ایران با یکدیگر متحد و هماهنگ شده‌اند اسرائیل هم فضاسازی تبلیغاتی و جنگ روانی خود را شروع کرده است.

منبع: ایکنا

یک نظر بگذارید