جستجو
آرشیو

FATAF کشور را به لحاظ امنیتی برهنه می‌کند

این معاهده سیستم بانکی کشور را به عنوان ابزاری در دست دشمنان قرار می‌دهد، به طوریکه نظام بانکی ما علیه توانمندی‌های دفاعی و امنیتی وارد عمل می‌شود

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی، با اشاره به معاهده FATF و خطرات امنیتی آن برای کشور، اظهار کرد: سازوکار FATF و ملحقات آن مانند معاهده پالرمو ممکن است برای ما خطر امنیتی داشته باشد.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: شاید برای بسیاری از کشور‌ها عضویت در این ساختار مشکل چندانی را ایجاد نکند و خیلی از کشور‌ها خود را ملزم به رعایت قوانین این معاهده بکنند و اختلالی هم در این باره به وجود نیاید، اما ما با جهان استکبار در حال مبارزه هستیم و شرایط ویژه‌ای را داریم.

وی ادامه داد: آمریکایی ها، صهیونیست‌ها و حتی همکاران اروپایی آن‌ها به دنبال این هستند که از هر فرصتی برای رخنه و آسیب زدن به ما استفاده کنند.

کوشکی گفت: عضویت در FATF، معاهده پالرمو و … ما را در برابر دشمنانمان به صورت جدی آسیب پذیر می‌کند و دشمنان ما به داده‌های حساس امنیتی دسترسی پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه دسترسی به برخی اطلاعات امنیتی آروزی بعضی کشور‌ها بوده است، تصریح کرد: این دولت‌ها تلاش زیادی را تاکنون در این زمینه انجام داده‌اند، اما به نتیجه‌ای نرسیده‌اند. این معاهده ما را در برابر دشمنان برهنه می‌کند و اطلاعات و داده‌های ارزشمند را می‌تواند آشکار کند.

وی افزود: این معاهده سیستم بانکی کشور را به عنوان ابزاری در دست دشمنان قرار می‌دهد، به طوریکه نظام بانکی ما علیه توانمندی‌های دفاعی و امنیتی وارد عمل می‌شود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: به جای اینکه بانک‌های خارجی بیایند و با سیستم امنیتی کشور دچار چالش شوند، نظام مالی ما وارد تنش جدی با توانمندی‌های دفاعی می‌شود که در واقع یک جنگ داخلی بین نظام مالی و سامانه‌های دفاعی -امنیتی شکل می‌گیرد.

کوشکی در پایان تاکید کرد: منوط کردن ارتباطات بانکی ما به معاهده FATF و پالرمو زیان‌های امنیتی گسترده‌ای را به دنبال دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

یک نظر بگذارید