جستجو
آرشیو

امام (ره) راهی جز مقابله و مقاومت را در مقابل آمریکا به رسمیت نمی شناختند

استفاده بنیانگذار جمهوری اسلامی از واژه شیطان بزرگ و استکبار جهانی درتوصیف آمریکا،نشان از شناخت دقیق ایشان از خوی اسکباری سردمداران آمریکا و هیئت حاکمه این کشور دارد؛ لذا حضرت امام (ره) راهی جز مقابله، مبارزه و مقاومت را در مقابل آمریکا به رسمیت نمی شناختند

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی درگفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره دیدگاه امام نسبت به مذاکره با آمریکا گفت: امام  (ره) نسبتِ میان ایران و آمریکا را نسبتِ گرگ و میش عنوان می ‌‌کردند و همواره اعتقاد داشتند که دولت آمریکا قابل اعتماد نیست.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) اعتقاد داشتند، آمریکا آدم نخواهد شد و بسیار بعید می دانستند که هیئت حاکمه آن بپذیرد در روابط بین الملل به منافع، استقلال، هویت و اخلاقیات جمهوری اسلامی ایران احترام بگذارد، لذا از واژه شیطان بزرگ برای توصیف آمریکا استفاده کردند.

کوشکی تصریح کرد: استفاده بنیانگذار جمهوری اسلامی از واژه شیطان بزرگ و استکبار جهانی درتوصیف آمریکا،نشان از شناخت دقیق ایشان از خوی اسکباری سردمداران آمریکا و هیئت حاکمه این کشور دارد؛ لذا حضرت امام (ره) راهی جز مقابله، مبارزه و مقاومت را در مقابل آمریکا به رسمیت نمی شناختند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود در مورد تبعات تصویب FATF برای کشورمان گفت: بزرگترین مشکل تصویب این پروتکل این است که راه های نفوذ دشمن و کشورهایی که با ما عناد و دشمنی علنی دارند در کشور باز می شود و عملا نظام بانکی ما را به چشم و گوش دشمنان ما تبدیل می‌کند.

این کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه تصویب FATF بانکداری جمهوری اسلامی ایران را  به ابزار دشمنان تبدیل می کند،اظهار کرد:در این صورت تحریم ها از خارج کشور گسترش پیدا خواهد کرد و نهاد هایی توسط نظام بانکی خودمان تحریم خواهند شد.

کوشکی در پایان خاطرنشان کرد:تصویب FATF یک نوع خودتحریمی است که البته بدترین نوع تحریم است؛ چراکه استقلال و امنیت کشور با اجرایی شدن آن با تهدید جدی مواجه می شود.

یک نظر بگذارید