جستجو
آرشیو

باید تابع خدا بود نه کدخدا

امروز باید از دیپلماسی عمومی استفاده کرد و شجاعت به خرج داد. دیپلماسی عمومی انقلاب اسلامی می‌تواند راه شهیدان و امام شهیدان را در جهان گسترش دهد

به گزارش آنا، همایش ابناءالمحمد با هدف انتشار نامه پویش مردمی ۵۰ هزار نفری جوانان انقلاب اسلامی به جوانان جهان از سوی سازمان فضای مجازی سراج، با حضور نمایندگانی از کشورهای مختلف و جمعی از خانواده شهیدان مدافع حرم و دوران دفاع مقدس در تهران برگزار شد.

محمدصادق کوشکی، فعال سیاسی و عضو هیأت علمی دانشگاه تهران در این همایش با اشاره به انتشار نامه ۵۰ هزار نفری جوانان انقلاب اسلامی به جوانان جهان گفت: نفس این کار که تعدادی جوان ایرانی این همت را کردند و اراده داشتند برای مخاطب بین‌المللی حرکت ارتباطی بگذارند، کار ارزشمند و از برکات انقلاب اسلامی است.

وی افزود: جوانانی که این اعتماد به‌نفس و غرور را دارند که در دنیا ابراز حضور کنند، کار مبارکی است و نشان می‌دهد شهادت‌های دوران دفاع مقدس الآن ثمر داده است.

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران تصریح کرد: در زمانی که عده‌ای می‌گویند باید تابع کدخدای دنیا بود، جوانان امروز می‌گویند دنیا خدا دارد و باید تابع خدا بود، نه کدخدا. جوانانی که ما آن‌ها را به برکت خون شهیدان به‌دست آوردیم، نشان می‌دهد روح شجاعت در میان نسل امروز دمیده شده است و اگر نسل امروز غیرت دارند به برکت خون شهیدان دفاع مقدس و شهیدان مدافع حرم است.

وی با تصریح بر اینکه نتیجه خون شهیدان این است که در دنیا مردم علاقه‌مند به اسلام شدند، ادامه داد: برخی نگاه کوتاه دارند و اظهار می‌کنند که شهیدان کشته شدند تا خرمشهر آزاد شود، در حالی که چنین نیست، آن‌ها شهید شدند تا اسلام در جهان گسترش پیدا کند.

کوشکی با بیان اینکه امروز جوانانی پیدا شده‌اند که می‌خواهند از خون پاک شهیدان دفاع کنند، گفت: امروز باید از دیپلماسی عمومی استفاده کرد و شجاعت به خرج داد. دیپلماسی عمومی انقلاب اسلامی می‌تواند راه شهیدان و امام شهیدان را در جهان گسترش دهد.

یک نظر بگذارید