جستجو
آرشیو

حل سیاسی مسئله تروریسم تکفیری؛ هدف آخرین نشست مشترک ایران، ترکیه و روسیه

همان طور که دولت سوریه اعلام کرده است موضوع ادلب، آخرین پناهگاه تروریست‌ها از طریق گفت‌وگو حل شود تا تروریست‌های خارجی به کشور خود برگردند و با تروریست‌های سوری هم برابر قانون رفتار شود
محمدصادق کوشکی در گفت‌وگو با میزان با اشاره به «نشست مشترک ایران، ترکیه و روسیه» درباره سوریه و با حضور «استفان دمیستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه، گفت: هدف از انجام این گفت‌وگو‌ها این است که مسئله تروریسم تکفیری در سوریه از طریق گفت‌وگوی سیاسی به یک نتیجه‌ای برسد.
وی ادامه داد: همان طور که دولت سوریه اعلام کرده است موضوع ادلب، آخرین پناهگاه تروریست‌ها از طریق گفت‌وگو حل شود تا تروریست‌های خارجی به کشور خود برگردند و با تروریست‌های سوری هم برابر قانون رفتار شود.
کارشناس مسائل غرب آسیا خاطرنشان کرد: بحث دوم در این مذاکرات، اینکه قانون اساسی جدید سوریه چگونه تدوین شود؟ بحث آینده سیاسی سوریه مطرح است. البته در حاشیه جلسات حتما در خصوص حضور آمریکا در شمال شرقی سوریه و ساماندهی نیروهای کرد در این مناطق،نیز صحبت خواهد شد.

کوشکی خاطرنشان کرد: بعید است که حرفی از تقسیم قدرت به میان بیاید، زیرا هنوز فرصت مناسبی برای این مهم مهیا نشده است.
وی درباره تاثیر پیش نویس قانون اساسی در آینده سیاسی سوریه نیز بیان کرد: پیش‌نویس قانون اساسی، یک نقشه راهی است که این کشور در آینده چگونه اداره شود. اینکه طرف‌های مختلف سوری و چه کسانی حق دارند در تهیه پیش‌نویس مشارکت کنند؟ همچنین اینکه آیا معارضان مسلح نیز می‌توانند در تنظیم این پیش‌نویس شرکت کنند یا فقط معارضانی که از طریق سیاسی بحث کرده‌اند. همه اینها جزو مواردی است که مدت‌های طولانی باید درباره آن‌ها بحث شود.

یک نظر بگذارید