جستجو
آرشیو

وارد کردن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی مانور تبلیغاتی برای انتخابات است

دو اقدام اخیر دونالد ترامپ یعنی به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر منطقه جولان و تلاش برای وارد کردن نام سپاه در کنار گروه‌های تروریستی، بیشتر یک مانور تبلیغاتی برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا است و ربطی به پیروزی نتانیاهو ندارد

محمد صادق کوشکی کارشناس مسائل منطقه در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به برگزاری انتخابات در سرزمین‌ها اشغالی و احتمال پیروزی نتانیاهو با توجه به اقدامات ترامپ در خصوص جولان و موضع گیری تند او علیه سپاه پاسداران، اظهار کرد:دو اقدام اخیر دونالد ترامپ یعنی به رسمیت شناختن حاکمیت رژیم صهیونیستی بر منطقه جولان و تلاش برای وارد کردن نام سپاه در کنار گروه‌های تروریستی، بیشتر یک مانور تبلیغاتی برای انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا است و ربطی به پیروزی نتانیاهو ندارد.

کارشناس مسائل منطقه بیان کرد: افکار عمومی رژیم صهیونیستی به خوبی می دانند که هرکس در آمریکا به قدرت برسد مواضع ضد ایرانی دارد و  در نتیجه اقدامات اخیر ترامپ امتیازی برای نتانیاهو و همفکرانش محسوب نمی شود.

وی ادامه داد: رای دهندگان تل آویو عمدتا با اتکا بر پارامترهای داخلی نظیر تامین امنیت رای می دهند یعنی جایی که نتانیاهو به شکل ناکارآمدی ظاهر شده است.

کوشکی گفت: عملکرد منفی نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی و مورد هدف قرار گرفتن تل آویو بی کفایتی نتانیاهو را برای حفظ امنیت مورد تایید قرار داد.

وی اضافه کرد:در تاریخ رژیم صهیونیستی از ابتدا تا کنون هیچ وقت هیچ حزبی  نتوانسته اکثریت قابل توجهی را به دست بیاورد  و کابینه ها همه ائتلافی بوده است.

کارشناس مسائل منطقه با بیان اینکه  ممکن است  نتانیاهو به شکلی ائتلافی در سبد رایی محدود با سایر احزاب ائتلاف کند، تاکید کرد:اگر او  در انتخابات آتی تل آویو پیروز شود این امر ناشی از یک ائتلاف میان حزبی و نه پیروزی قاطع خواهد بود.

کوشکی تصریح کرد: علاوه بر مسئله امنیت نخست وزیر کنونی رژیم صهیونیستی در زمینه اقتصادی نیز عملکرد خوبی را نداشته است لذا مخالفان جدی را  را در داخل سرزمین های اشغالی دارد.

یک نظر بگذارید