جستجو
آرشیو

انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا، سایه جنگ را از منطقه دور کرد

ضرب‌شستی که رزمندگان اسلام به آمریکا نشان دادند، سبب می‌شود تا سعودی‌ها و اماراتی‌ها در رفتارهای خود بازنگری کنند؛ زیرا آن‌ها با دل‌گرمی به آمریکا سخنانی را می‌گفتند و یا کارهایی را انجام می‌دادند که متناسب با شأن، جایگاه و وزن منطقه‌ای‌شان نبود

محمدصادق کوشکی در گفتگو با آنا، اظهار کرد: اقدام شایسته نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا، سایه جنگ را از منطقه دور کرد؛ زیرا آمریکایی‌ها همیشه علاقه داشتند تا از طریق جنگ روانی از تنش نظامی میان ایران و آمریکا سخن بگویند.

وی ادامه داد: این اقدام نشان داد؛ آمریکایی‌ها در شرایطی نیستند که بتوانند به جمهوری اسلامی جنگ تحمیل کنند.

کارشناس مسائل راهبردی خاطرنشان کرد: ضرب‌شستی که رزمندگان اسلام به آمریکا نشان دادند، سبب می‌شود تا سعودی‌ها و اماراتی‌ها در رفتارهای خود بازنگری کنند؛ زیرا آن‌ها با دل‌گرمی به آمریکا سخنانی را می‌گفتند و یا کارهایی را انجام می‌دادند که متناسب با شأن، جایگاه و وزن منطقه‌ای‌شان نبود.

کوشکی با اشاره به اینکه انهدام پهپاد جاسوسی روحیه مقاومت متحدان منطقه‌ای کشورمان را افزایش می‌دهد، گفت: انصارالله یمن، شیعیان بحرین، مردم سوریه و ملت عراق نسبت به ادامه مسیر مقاومت استوارتر می‌شوند و اقتدار جمهوری اسلامی تأثیر مستقیمی بر روی ارتقای جایگاه منطقه‌ای آن‌ها دارد.

وی با بیان اینکه امروز به دلیل کاهش قدرت جهانی آمریکا، خلأ قدرت آن در منطقه احساس خواهد شد، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با انهدام این پهپاد نشان داد که می‌تواند خلأ قدرت آمریکا را در منطقه پُر کند و اجازه نمی‌دهد تا کشورهایی مانند انگلستان و یا حتی هند و چین این خلأ را برطرف سازند.

کارشناس مسائل استراتژیک به تأثیرات داخلی انهدام پهپاد جاسوسی اشاره کرد و گفت: این اقدام موجب شد  فضای روانی و سیاسی کشور با یک آرامش روبه‌رو شود؛ زیرا پس از سرنگونی پهپاد متجاوز، روند صعودی ارزهای خارجی متوقف و سیر نزولی را طی کرد و مردم کشورمان مطمئن شدند که موضوع جنگ منتفی است.

کوشکی به استراتژی نه جنگ و نه مذاکره اشاره کرد و افزود: وقتی رهبر معظم انقلاب می‌گویند نه جنگ و نه مذاکره قطعاً به توان نیروهای مسلح کشورمان اشراف دارند و با تکیه بر این توان چنین مواضعی را اتخاذ می‌کنند؛ لذا آمریکایی‌ها نمی‌توانند ما را با فشار و تهدید وادار به مذاکره کنند و یا جنگی را به ملت ایران اسلامی تحمیل سازند.

یک نظر بگذارید