جستجو
آرشیو

۴ مایل تجاوز به آب های سرزمینی بر اثر اشتباه امکان پذیر نیست

سعودی‌ها به پشتوانه ترامپ امید به راه افتادن جنگ علیه ایران داشتند، اما پس از سرنگونی ‎پهپاد جاسوسی و واکنش محافظه کارانه ‎آمریکا، دچار شوک شدند

به گزارش فارس، در دومین قسمت از برنامه جهان آرا صادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و سیاوش فلاح پور کارشناس مسائل منطقه به تحلیل بازتاب انهدام پهپاد آمریکایی در افکار عمومی و رسانه های عرب پرداختند.

صادق کوشکی در ابتدای برنامه به ابعاد ورود پهپاد آمریکا به محدود آب های سرزمینی جمهوری اسلامی پرداخت و گفت : پهپاد جاسوسی آمریکا ۴ مایل وارد محدوده ۱۲ مایلی کشورمان یعنی وارد قسمت آب‌های سرزمینی شده بود.

وی افزود : هماهنگی و اتحاد بی نظیر بچه های ‎ارتش و ‎سپاه در ماجرای سرنگونی ‎پهپاد آمریکایی مثال زدنی است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: پذیرش سرنگونی ‎پهپاد آمریکای برای آنها غیر قابل باور بود.

کوشکی در جواب سوالی که بازتاب این اتفاق در رسانه های عرب زبان چه بود گفت : ‎کشورهای عربی منطقه آنقدر مبهوت ماجرای سرنگونی ‎پهپاد جاسوسی شدند که حتی نمی دانستند در روزنامه هایشان چه واکنشی نشان دهند.

کوشکی درباره عربستان گفت : سعودی‌ها به پشتوانه ترامپ امید به راه افتادن جنگ علیه ایران داشتند، اما پس از سرنگونی ‎پهپاد جاسوسی و واکنش محافظه کارانه ‎آمریکا، دچار شوک شدند.

کوشکی درباره آمریکا و تبعات جنگ احتمالی با آمریکا گفت: نظامیان و ‎ژنرال‌های آمریکایی تاکنون صحبت از ‎جنگ با ایران نکرده اند چرا که آنها مطلع ترین افراد از تبعات جنگ با ایران هستند.

مجری برنامه جهان آرا در ادامه گفت: مقابله ایران با ‎آمریکا و سرنگونی ‎پهپاد آمریکایی باعث الگوشدن ‎ایران در کشورهای منطقه شده است.

کوشکی گفت : اگر پس از سرنگونی ‎پهپاد آمریکایی آنها به ما رحم کردند، چرا تاکنون به هیچ کشوری رحم نکردند؟

*آمریکایی ها در تمام ‎غرب آسیا مشغول جنایت کردن هستند

این استاد دانشگاه در جمع بندی صحبت هایش گفت : هم اکنون در حال صلح مسلح هستیم، برای ایجاد ‎امنیت یک روش موجود است که به قدری توانمند باشیم تا دشمنان جرات تجاوز به ما را نداشته باشند.
بعضی از به اصطلاح تحلیلگران پس از مواجهه ایران با ‎پهپاد آمریکایی پیش‌بینی قحطی در ایران می کردند این در حالی است که شنبه پس از سرنگونی ‎پهپاد قیمت ارز و طلا در ایران کاهش یافت.

یک نظر بگذارید