جستجو
آرشیو

اصلاح‌طلبان به‌دنبال تنش‌های محدود در دانشگاه‌ها برای رأی‌آوری هستند

با توجه به عملکرد ضعیف دولت در این ۶ سال گذشته، بخش قابل توجهی از دانشجویان سیاست‌گریز شده‌اند؛ یعنی دیگر هیچ تمایلی به هیچ حرکت سیاسی ندارند، اما در دوران اصلاحات این‌گونه نبود و وضعت در آن دوران متفاوت با مقطع فعلی بود

محمدصادق کوشکی در گفتگو با آنا، با بیان اینکه اصلاح‌طلبان سابقه ایجاد تنش در فضای دانشگاه‌ها را دارند و در مقطعی هم موفق بوده‌اند، اما امروز دیگر نمی‌توانند موفق باشند، اظهار کرد: این جریان سیاسی بارها از دانشجویان و فضای دانشگاه‌ها استفاده ابزاری کرده‌ است.

او افزود: مهم‌ترین سندی که اثبات می‌کند، اصلاح‌طلبان از دانشجویان استفاده ابزاری می‌کنند، صحبت‌های آقای حجاریان در سال ۷۸ بعد از انتخابات مجلس ششم و پس از کسب قابل توجه کرسی‌های مجلس توسط جبهه مشارکت است که گفته بود ما دیگر به جنبش دانشجویی نیازی نداریم و جنبش دانشجویی حرف مفت است و باید به پارکینگ برود.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: اما اینکه تنش در دانشگاه‌ها، امسال برای اصلاح‌طلبان مفید باشد یا حتی بتوانند چنین اتفاقی را سازمان‌دهی کنند یا اینکه مایل به انجام این کار باشند، به دلایل مختلف در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

او با بیان اینکه فضای فعلی کشور با چهار سال پیش متفاوت است، گفت: شاید اصلاح‌طلبان به این نتیجه برسند به‌جای اینکه با تشنج دانشجویی رأی جمع کنند، به سمت فضای مجازی روی بیاورند و تشنج‌های دانشجویی محدود را خمیرمایه فضای مجازی قرار دهند و آن را در این فضا بسط و گسترش دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران با اشاره به سیاست‌گریزی دانشجویان یادآور شد: با توجه به عملکرد ضعیف دولت در این ۶ سال گذشته، بخش قابل توجهی از دانشجویان سیاست‌گریز شده‌اند؛ یعنی دیگر هیچ تمایلی به هیچ حرکت سیاسی ندارند، اما در دوران اصلاحات این‌گونه نبود و وضعت در آن دوران متفاوت با مقطع فعلی بود.

کوشکی خاطرنشان کرد: فضای مجازی جای بسیاری از حوزه‌های فضای واقعی را گرفته و تفاوت را کاملاً احساس می‌کنیم و اصلاح‌طلبان بیشتر روی این فضا تمرکز کرده‌اند.

یک نظر بگذارید