جستجو
آرشیو

روز قدس فراتر از مساله فلسطین است

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز:یک کارشناس مسائل بین الملل گفت: روز قدس که در هفته آخر ماه مبارک رمضان قرار دارد نشان می دهد که هدف این موضوع فراتر از مساله فلسطین است .

محمد صادق کوشکی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران “ایسکانیوز”، در راهپیمایی بزرگ روز قدس اظهار داشت: اینکه امام روز قدس را مساوی روز اسلام می داند نشان می دهد افقی که ایشان برای تعیین این روز در نظر داشتند جهانی بوده و محدود به مساله فلسطین نیست.وی تصریح کرد: افقی که حضرت امام در تعیین این روز می دیدند این است که دین در جهان اسلام احیا شود که یکی از ثمرات این احیا گری می تواند آزادی قدس باشد.

کوشکی تاکید کرد: زمینه سازی برای ظهور و ایجاد یک تشکل جهانی یکی از اهداف مهم منتظران ظهور امام زمان است.

وی اظهار داشت: جهان اسلام یک پیکره واحد است و هیچ گاه این پیکره به آرامش و آسایش نمی رسد مگر اینکه آزادی در جهان تامین باشد و تا زمانی که دشمنان در اراضی اشغالی جولان می دهند مردم سرزمین فلسطین از امنیت و آسایش محروم هستند و این خطری است که مستضعفان و محرومان را تهدید می کند.

این کارشناس مسائل بین الملل خاطر نشان کرد: ظلم و استکبار پدیده رژیم غاصب صهیونیستی را رقم زده است و در تاریخ بشریت این ظلم برای تمام انسان ها به ارمغان آورده شده و به همین دلیل بحث روز قدس خطاب به مظلومان و مستضعفان جهان است.

وی گفت: راهپیمایی ها آگاهی و بیداری فرد فرد مردم است و نباید این شعله ای که روشن شده خاموش شود و به طور قطع مخاطبان جهانی این موضوع را درک می کنند و این راهپیمایی ها در انسان ها یک شوردرونی ایجاد می کند و جهان حتما متوجه این پیام خواهد شد.

کوشکی در پایان گفت: اسرائیل رو به افول است و هر روز دست این رژیم کوتاه تر می شود و این موضوع نوید خوبی برای مردم فلسطین، لبنان و جهان اسلام و همه ملت های تحت ستم است.

یک نظر بگذارید