جستجو
آرشیو

جریان اصلاحات دو بار رای مردم را به سمت روحانی سوق داد

جریان اصلاحات به دنبال آن است که بتواند در مجلس آینده جایگاهی برای خود پیدا کند تا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده هوادارانش را امیدوار نگه‌دارد. این تصور که اصلاح طلبان از قدرت کنار کشیدن، کاملاً اشتباه است، جریان اصلاحات اشتهای قدرت دارد و به هر شیوه و روشی که بتواند برای رسیدن به آن استفاده می‌کند

محمدصادق کوشکی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران، پیرامون طرح استعفای روحانی توسط برخی اصلاح‌طلبان، اظهار داشت: استعفا می‌تواند روحانی را تطهیر کند و اگر به فرض استعفا بدهد، هم موجب نجات خود و اصلاح‌طلبان از پاسخگویی می‌شود. در صورت استعفا، جایگاه بازنده به قهرمان تبدیل می‌شود.

وی افزود: جریان اصلاحات دو بار رای مردم را به سمت روحانی سوق داد، می‌خواهند با طرح این چنین مسائلی از عملکرد خود فرار کنند. استعفای روحانی در این وضعیت یعنی شرایط کار فراهم نبوده و مظلوم‎نمایی در فضای سیاسی کشور است و می‌توان بهترین پاداش از جانب اصلاحات به روحانی تلقی کرد.

تحلیل‌گر مسائل سیاسی تصریح کرد: خوشبختانه آقای روحانی اهل استعفا دادن نیست و تمایل شدیدش برای باقی ماندن در قدرت، باعث می شود استعفا ندهند البته استعفای روحانی فضا را برای عدم پاسخگویی جریان اصلاحات باز می‌کند، اما اگر به فرض مجلس جدی و قدرتمند در راس امور قرار داشت و رای به عدم کفایت روحانی می‌داد، این استیضاح خیلی معنی‌دار بود.

کوشکی درباره‌ی اهداف اصلاح‌طلبان در یازدهمین دوره مجلس، تاکید کرد: جریان اصلاحات به دنبال آن است که بتواند در مجلس آینده جایگاهی برای خود پیدا کند تا برای انتخابات ریاست جمهوری آینده هوادارانش را امیدوار نگه‌دارد. این تصور که اصلاح طلبان از قدرت کنار کشیدن، کاملاً اشتباه است، جریان اصلاحات اشتهای قدرت دارد و به هر شیوه و روشی که بتواند برای رسیدن به آن استفاده می‌کند.

وی اضافه کرد: جریانات اصولگرا دیدگاه ها و سلیقه های مختلفی دارد و این نشان‌دهنده تنوع افکار است؛ اگر سلیقه‌های مختلف در مواقع حساس مثل انتخابات با هم تفاهم کنند و متوجه اهمیت عرصه‌های انتخاباتی باشند، قطعاً نتایج بسیار بهتری شاهد خواهیم بود. ورود جریان‌های انقلابی با دو یا سه لیست برای انتخابات، موفقیتی کسب نمی‌توانند کنند.

خبرگزاری دانشجو

یک نظر بگذارید