جستجو
آرشیو

الگوی نمایندگان نباید “حرام‌خواران” باشند

 

خبرگزاری فارس: یک استاد دانشگاه، مقایسه اعطای مبلغ ۱۰۰ میلیونی به نمایندگان در قبال ثروت افسانه‌ای رانت‌خوارن و حرام‌خواران از سوی رئیس مجلس را نادرست دانست و گفت: الگوی نمایندگان که نباید حرام‌خواران باشند.

محمدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس با تاکید بر اینکه تمام کسانی که در عرصه‌های مختلف انجام وظیفه می‌کنند از بابت تامین معیشت باید اطمینان داشته باشند، گفت: این موضوع در حالی رخ می‌دهد که بسیاری از کارمندان مستخدم دولت در زیر خط فقر قرار دارند.

کوشکی یکی از بایسته‌های حکومت دینی را ایجاد سطح زندگی پایین‌تر از عامه مردم برای مسئولان دانست و گفت: این مطلب برای مسئولان حکومت اسلامی به عنوان اجبار دینی و نه توصیه اخلاقی بیان می‌شود.

وی با طرح این سئوال که چگونه نمایندگان امکانی را برای خود فراهم می‌کنند که برای دیگران فراهم نیست، افزود: تا زمانی که این امکان برای بسیاری از مردم فراهم نیست علامت سئوال بزرگی است که چرا چنین امکانی را نمایندگان استفاده کرده‌اند.

این کارشناس مسائل سیاسی، مقایسه مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان در قبال ثروت افسانه‌ای رانت‌خوارن و حرام‌خواران از سوی رئیس مجلس را نادرست دانست و گفت: الگوی نمایندگان که نباید حرام‌خواران باشند و رئیس مجلس نباید این مبلغ را با ثروت حرام خواران مقایسه کند و باید این امکان را با امکانات کارگرانی مقایسه کند که امکان اجاره خانه را ندارند.

کوشکی با تاکید بر اینکه اگر الزامی است که مسکن به نمایندگان تعلق بگیرد و حق آنان است و اگر این امکان نیست تا همه مردم از این امکان استفاده کنند، چه الزامی وجود دارد که نمایندگان از آن برخوردار باشند، افزود: بروز چنین رفتاری در بین مسئولین موجب بی‌خبری و غفلت مسئولان نظام از مشکلات واقعی اقشار جامعه می‌شود و موجبات بی‌اعتمادی گسترده مردم را نسبت به مسئولین افزایش می‌دهد و مشارکت آینده سیاسی را از جانب مردم کاهش و این تصور را که در ذهن مردم تقویت می‌کند که نمایندگان جهت کسب منافع مادی و نه به خاطر خدمت وارد مجلس شده‌اند.

 

یک نظر بگذارید