جستجو
آرشیو

مجلس یازدهم بنا را بر همکاری سازنده با دولت گذاشته است

مجلس یازدهم با ترکیبی که در آن شاهد هستیم، به دنبال مهیا کردن شرایط رونق تولید و شکوفایی اقتصادی است، اما اگر دولت به هر دلیلی بخواهد با مجلس همکاری سازنده نداشته باشد، مجلس مجبور است به سمت سایر ابزارهایی که ضمانت اجرایی دارد، پیش برود

محمدصادق کوشکی در گفتگو با خبرگزاری آنا، اظهار کرد: ابزارهایی که مجلس یازدهم در اختیار دارد و از طریق این ابزارها می‌تواند دولت را وادار به حرکت کند، ابزار سؤال و استیضاح است.

وی افزود: مجلس یازدهم ضمانتی اجرایی به جز این دو ابزاری در اختیار ندارد تا دولت را وادار به کار کند و قانون اساسی هم بر این موضوع صحه گذاشته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: مجلس یازدهم ابزارهای دیگری را هم در اختیار دارد که البته این ابزار از ضمانت اجرایی برخوردار نیست و آن تشویق دولت به کار کردن و فعالیت بیشتر است و قطعاً مجلس یازدهم در ابتدا بنا را بر این خواهد گذاشت.

کوشکی ادامه داد: مجلس یازدهم با ترکیبی که در آن شاهد هستیم، به دنبال مهیا کردن شرایط رونق تولید و شکوفایی اقتصادی است، اما اگر دولت به هر دلیلی بخواهد با مجلس همکاری سازنده نداشته باشد، مجلس مجبور است به سمت سایر ابزارهایی که ضمانت اجرایی دارد، پیش برود.

وی بیان کرد: دولت باید در سال آخر عمرش، روال کاری خود را تغییر دهد و جدی‌تر به کار مشغول شود و دست از حواشی بردارد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با اشاره به اقبال دولت به مذاکره با دشمنان جمهوری اسلامی در سال ۹۹ گفت: دولت به‌خوبی می‌داند که مذاکره صرفاً یک بازی تبلیغاتی است که بیشتر مصرف داخلی دارد. در صحنه بین‌‌المللی پرونده مذاکره با قضیه برجام بسته شده و دولت اگر برای مذاکره التماس کند، هیچ دولتی حاضر به مذاکره با دولت آقای روحانی نیست؛ لذا دولت بهتر است به امور داخلی بپردازد و از امور حاشیه‌ای بپرهیزد.

یک نظر بگذارید