جستجو
آرشیو

مجلس یازدهم نگرانی مردم درباره ولنگاری فضای مجازی را جدی بگیرد

از منتخبین مجلس آینده توقع می‌رود که نگرانی مردم، دلسوزان و رهبری درخصوص ولنگاری فضای مجازی را جدی بگیرند و با تصویب قوانین قاطع، تلاش کنند فضای مجازی در کشور بومی شود

محمّدصادق کوشکی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به مطالبه حوزویان سراسر کشور از رئیس قوه قضائیه برای محاکمه عاملان ولنگاری در فضای مجازی گفت: سال ۲۰۱۸ به دستور دادگاه عالی روسیه فعالیت تلگرام در این کشور ممنوع شد و آی پی بیش از ۱۸ میلیون کاربر تلگرام بسته شد.

وی با بیان اینکه دادگاه عالی روسیه، دلیل تصمیم خود رادفاع از امنیت ملی روسیه اعلام کرد، خاطرنشان کرد:در چین نیز سالهاست عمده فعالیت‌های اینترنتی توسط اینترنت بومی و موتور‌های جستجوگر بومی اداره شده و نیاز‌های جامعه تأمین می‌شود.

کوشکی افزود: چین دلیل این اقدام را جلوگیری از تسلط رقبای آمریکایی و اروپایی بر اقتصاد و سیاست و عرصه‌های فرهنگی عنوان کرد.

کوشکی با بیان اینکه اینستاگرام سبک زندگی ما را به طور جدی تهدید می‌کند، اظهار داشت: ابزار‌های به ظاهر ارتباطی همچون تلگرام و واتس آپ نیز انتقال دهنده اطلاعات جامعه ما به دشمنان هستند.

وی ادامه داد: آن چه در فضای مجازی غیربومی می‌گذرد به تعبیر رهبر انقلاب یک ولنگاری است؛ ناشی از بی اعتنایی، غفلت، تساحل و یا خدایی ناکرده نفوذ دشمن در عرصه‌های اجرایی ازجمله وزارت ارتباطات، شورای عالی فضای مجازی و شاید مافوق آن‌هاست.

کوشکی با بیان اینکه از قوه قضائیه توقع می‌رود برای مقابله با این ولنگاری فرهنگی تلاش کند و بیش از این سکوت نکند، اظهار داشت: از منتخبین مجلس آینده توقع می‌رود که نگرانی مردم، دلسوزان و رهبری درخصوص ولنگاری فضای مجازی را جدی بگیرند و با تصویب قوانین قاطع، تلاش کنند فضای مجازی در کشور بومی شود.

یک نظر بگذارید